Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: wederopbouw van de zorg in Gaza kost 10 miljard dollar

WHO: wederopbouw van de zorg in Gaza kost 10 miljard dollar

GENÈVE (ANP/AFP) - De komende vijf tot zeven jaar is ten minste 10 miljard dollar (9,7 miljard euro) nodig om het zorgstelsel in Gaza weer op te bouwen. Alleen in de komende anderhalf jaar is al zo'n 3 miljard dollar nodig, zegt de vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties in Gaza, Rik Peeperkorn. "De behoeften zijn enorm."

"We weten allemaal hoe gigantisch de verwoestingen zijn in Gaza. Zoiets heb ik in mijn leven nooit gezien", zegt Peeperkorn. Tedros Adhanom Ghebreyesus, de hoogste baas van de WHO, zei dat meer dan de helft van de ziekenhuizen in het gebied buiten gebruik is.

Volgens Tedros was het bericht dat er een staakt-het-vuren komt "zo'n beetje het beste nieuws". "We verwelkomen dit nieuws met grote opluchting, maar ook met droefheid dat het te laat is voor hen die in dit conflict om het leven zijn gekomen." Hij zei niet te vroeg te willen juichen, omdat het in het verleden vaker is voorgekomen dat er verbetering aan leek te komen, maar het op het laatste moment toch mislukte.

Meer uit Gezond

'Beduidend meer letsel' op spoedeisende hulp door gladheid

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.

1 dag geleden
Meer waterpokken bij kinderen dan gebruikelijk in winter

UTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.

5 dagen geleden
Hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren op spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.

1 week geleden
Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

1 week geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

1 week geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

2 weken geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

2 weken geleden