WHO: vorig jaar stierven meer dan 200.000 mensen aan mazelen
GENÈVE (ANP/DPA) - Volgens schattingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en de Amerikaanse gezondheidsautoriteit CDC stierven vorig jaar ongeveer 207.500 mensen aan mazelen. Het dodental is met 50 procent gestegen in vergelijking met 2016, staat in een rapport van de WHO en CDC dat donderdag in Genève is gepubliceerd.
"Dat waren doden die voorkomen hadden kunnen worden", zei WHO-expert Natasha Crowcroft. Vooral landen in Afrika werden getroffen. In totaal werden het afgelopen jaar bijna 870.000 mensen geregistreerd die besmet waren geraakt met het zeer besmettelijke virus.
Bij mazelen, dat als kinderziekte wordt beschouwd, kunnen dodelijke complicaties optreden. Volgens de WHO stierven er elk jaar ongeveer 2,6 miljoen mensen wereldwijd aan de ziekte totdat in 1963 een vaccin werd geïntroduceerd.
Vaccinaties
In meerdere landen kregen volgens Crowcroft te weinig kinderen de twee vaccinaties die nodig zijn voor immuniteit. Volgens de WHO hebben zich in 2019 grote uitbraken voorgedaan in negen landen. Bijvoorbeeld in de Centraal-Afrikaanse Republiek, de Democratische Republiek Congo, Georgië, Kazachstan en Oekraïne.
Deskundigen vrezen in landen met een slechte gezondheidszorg als gevolg van de coronapandemie een nog slechtere vaccinatiegraad.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden