Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: vorig jaar stierven meer dan 200.000 mensen aan mazelen

WHO: vorig jaar stierven meer dan 200.000 mensen aan mazelen

GENÈVE (ANP/DPA) - Volgens schattingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en de Amerikaanse gezondheidsautoriteit CDC stierven vorig jaar ongeveer 207.500 mensen aan mazelen. Het dodental is met 50 procent gestegen in vergelijking met 2016, staat in een rapport van de WHO en CDC dat donderdag in Genève is gepubliceerd.

"Dat waren doden die voorkomen hadden kunnen worden", zei WHO-expert Natasha Crowcroft. Vooral landen in Afrika werden getroffen. In totaal werden het afgelopen jaar bijna 870.000 mensen geregistreerd die besmet waren geraakt met het zeer besmettelijke virus.

Bij mazelen, dat als kinderziekte wordt beschouwd, kunnen dodelijke complicaties optreden. Volgens de WHO stierven er elk jaar ongeveer 2,6 miljoen mensen wereldwijd aan de ziekte totdat in 1963 een vaccin werd geïntroduceerd.

Vaccinaties

In meerdere landen kregen volgens Crowcroft te weinig kinderen de twee vaccinaties die nodig zijn voor immuniteit. Volgens de WHO hebben zich in 2019 grote uitbraken voorgedaan in negen landen. Bijvoorbeeld in de Centraal-Afrikaanse Republiek, de Democratische Republiek Congo, Georgië, Kazachstan en Oekraïne.

Deskundigen vrezen in landen met een slechte gezondheidszorg als gevolg van de coronapandemie een nog slechtere vaccinatiegraad.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

2 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

3 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

3 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

5 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

5 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

6 uur geleden