Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: voordelen vaccin AstraZeneca wegen op tegen nadelen

WHO: voordelen vaccin AstraZeneca wegen op tegen nadelen

GENÈVE (ANP) - De voordelen van het coronavaccin van AstraZeneca wegen volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op tegen de nadelen die sommige bijwerkingen kunnen hebben. De bij het WHO bekende data laten niet zien dat er een verhoogd gevaar is op complicaties zoals trombose of een lager aantal bloedplaatjes.

"Het middel heeft een geweldig potentieel om infecties en doden over de hele wereld te voorkomen", schrijft de WHO in een verklaring. Meerdere Europese landen, waaronder Nederland, stopten onlangs tijdelijk met het gebruik van het vaccin, vanwege mogelijke bijwerkingen zoals bloedpropjes. Na een positief advies van de Europese Geneesmiddelenraad (EMA) donderdag besloten bijna alle landen het middel weer te gebruiken. Alleen Denemarken, Noorwegen, Zweden en sinds vrijdag Finland gebruiken het middel tijdelijk niet.

De WHO stelt dat de genoemde complicaties minder vaak voorkomen dan gedacht bij gevaccineerden. De aantallen liggen niet hoger dan bij mensen die geen prik hebben gekregen. Daarnaast is het volgens de WHO nog niet zeker dat de trombose bij ingeënte mensen is veroorzaakt door het AstraZeneca-vaccin.

Meer uit Buitenland

Eurocommissaris: EU moet Oekraïne helpen met extra luchtafweer

STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.

1 uur geleden
Rusland arresteert derde verdachte voor aanslag op topmilitair

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.

1 uur geleden
Duitsland wil voor ruim half miljard aanvalsdrones kopen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.

1 uur geleden
Definitieve instemming EU-parlement met klimaatdoel voor 2040

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt voor strengere asielregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.

1 uur geleden
Oppositie ziet 'uitstel van executie' voor geplaagde Starmer

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

2 uur geleden