
WHO: vier ziekenhuizen in Gazastrook functioneren niet meer
GENÈVE (ANP) - Vier ziekenhuizen in het noorden van de Gazastrook functioneren niet meer als gevolg van schade en aanvallen, meldt het kantoor van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor Palestijnse gebieden. De organisatie verklaart ook dat 21 ziekenhuizen in de Gazastrook van het Israëlische leger het bevel hebben gekregen te evacueren.
"Gedwongen evacuaties van ziekenhuizen kunnen neerkomen op een schending van het internationaal humanitair recht", meldt de WHO. De organisatie herhaalt dat alle mogelijke voorzorgsmaatregelen moeten worden genomen om zorgmedewerkers en -faciliteiten te beschermen. Er wordt gewaarschuwd dat de levens van kwetsbare patiënten op het spel worden gezet.
De WHO heeft tot maandag bijna vijftig aanvallen op de gezondheidszorg in de Gazastrook gedocumenteerd. Daarbij stierven volgens de organisatie zeker twaalf zorgmedewerkers en raakten minstens twintig andere personeelsleden gewond. De Gazastrook wordt door het Israëlische leger gebombardeerd sinds Hamas ruim een week geleden een enorme aanval op Israël begon.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Nigeriaanse president Muhammadu Buhari is zondag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de huidige president, Bola Tinubu. Buhari overleed in Londen "na een langdurige ziekte", aldus Tinubu.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.
4 uur geledenSYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.
7 uur geleden