Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: vier industrieën veroorzaken 7000 doden per dag in Europa

WHO: vier industrieën veroorzaken 7000 doden per dag in Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Alcohol, tabak, ultrabewerkt voedsel en vervuiling door fossiele brandstoffen zijn elk jaar deels of volledig de oorzaak van 2,7 miljoen doden in Europa. Dat stelt een nieuw rapport van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). "Vier industrieën doden minstens 7000 mensen per dag in onze contreien", zegt directeur Hans Kluge van WHO Europa.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie spelen de vier industrieën een grote rol wanneer het gaat om niet-overdraagbare ziekten, zoals hart- en vaatziekten, kanker en diabetes. Niet alleen kunnen die veroorzaakt worden door roken, alcohol, ultrabewerkte voeding of CO2-uitstoot, maar deze industrieën gaan ook actief preventiemaatregelen tegen. De WHO spreekt van "bedrieglijke tactieken" om beleid te beïnvloeden, zoals politieke lobbying, reclame gericht op kinderen en de verspreiding van misleidende informatie via de media.

In het rapport, dat woensdag in Brussel wordt gepresenteerd, pleit de WHO voor strengere regels voor marketing, lobbying en fondsenwerving.

Meer uit Buitenland

Verdachte moord op Japanse oud-premier Abe bekent schuld

TOKIO (ANP/AFP) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.

52 minuten geleden
Dodental orkaan Melissa op zeven, Jamaica zet zich schrap

KINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.

1 uur geleden
Witte Huis: premier Japan gaat Trump voor Nobelprijs nomineren

TOKIO (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.

3 uur geleden
Venezuela schort energieakkoord met Trinidad en Tobago op

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.

5 uur geleden
Zeker zestien doden bij busongeluk in Bolivia

MOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.

5 uur geleden
Bolsonaro in beroep tegen gevangenisstraf

BRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.

7 uur geleden
Oekraïne stuurt versterkingen naar Pokrovsk

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.

16 uur geleden