WHO-topman: zie af van onnodige maatregelen tegen virus
GENÈVE (ANP/RTR) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO heeft landen opnieuw opgeroepen het internationale reisverkeer niet onnodig aan banden te leggen. Tedros Adhanom Ghebreyesus herhaalde dat het niet nodig is om vanwege het nieuwe coronavirus maatregelen te nemen "die het internationale reisverkeer en de handel onnodig verstoren".
Tedros deed vorige week al een vergelijkbare uitspraak toen hij de uitbraak van het longvirus bestempelde als een internationale noodsituatie. In China zijn zeker 17.000 mensen besmet geraakt met het virus, dat inmiddels ook in meer dan twintig andere landen de kop heeft opgestoken.
Veel landen nemen noodmaatregelen om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Zo maakte de Tsjechische regering maandag bekend dat het vliegverkeer van en naar China binnenkort wordt gestaakt. De Chinese gezant bij de WHO riep de internationale gemeenschap maandag op "geen paniek te zaaien" over de uitbraak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
21 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
21 uur geleden