WHO-topman ongedeerd na aanval Israël op Jemen
SANAA (ANP/DPA/AFP) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is ongedeerd gebleven bij een Israëlische luchtaanval op de internationale luchthaven van de Jemenitische hoofdstad Sanaa. Ook zijn WHO-collega's raakten niet gewond, meldt hij op X. Bij de bombardementen vielen meerdere doden.
Volgens Tedros raakte een van de bemanningsleden van zijn vliegtuig gewond. De verkeerstoren, de vertrekhal, "slechts een paar meter van waar wij ons bevonden", en de landingsbaan werden beschadigd, schrijft hij verder. Het WHO-team moest wachten tot de schade was hersteld.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigde de aanvallen op Jemen. Hij zei dat zijn land de Houthi-rebellen in Jemen zal blijven aanvallen "totdat de klus is geklaard". De Israëlische aanvallen zijn een vergelding voor een aanval van de Jemenitische rebellen op Tel Aviv. De Houthi's vallen Israël volgens eigen zeggen aan uit solidariteit met de Palestijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
6 uur geleden