Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO-topman: coronavirus vrije loop laten is onethisch

WHO-topman: coronavirus vrije loop laten is onethisch

NEW YORK (ANP) - Het is simpelweg onethisch om het gevaarlijke en nog niet volledig begrepen coronavirus de vrije loop te laten, zegt het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Volgens hem is het op deze manier nastreven van zogeheten groepsimmuniteit in de geschiedenis van de volksgezondheid nog nooit een strategie tegen een virusuitbraak of pandemie is geweest. Het virus onbelemmerd zijn gang laten gaan is dan ook "geen optie" .

De WHO zei in april al dat er geen bewijs is dat mensen die zijn hersteld van een infectie met het coronavirus en antistoffen hebben, ook beschermd zijn tegen een tweede infectie. De organisatie waarschuwde toen voor de uitgifte van zogenoemde immuniteitspaspoorten. Onder meer Chili overwoog dat.

Premier Mark Rutte omschreef groepsimmuniteit eerder als een '"beschermende muur" tegen het virus. Tedros zegt dat dat wordt bereikt door mensen te beschermen tegen het virus en niet door ze eraan bloot te stellen.

Voor groepsimmuniteit tegen Covid-19 moet volgens wetenschappers minstens 60 procent van de bevolking besmet zijn geweest. In de meeste landen is dat nog onder de 10 procent, aldus Tedros. Hij herhaalde de aanpak die de WHO sinds het voorjaar bepleit: het opsporen, testen, isoleren en behandelen van coronagevallen.

Meer uit Buitenland

Weer Iraanse raket neergehaald die Turkije binnenvloog

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.

5 minuten geleden
Noorse politie zoekt verdachte om explosie ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.

48 minuten geleden
Poetin spreekt 'rotsvast' vertrouwen in nieuwe Iraanse leider uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran. In een bericht aan de nieuwe Iraanse machthebber betuigde het kantoor van president Vladimir Poetin maandag zijn "rotsvaste steun" aan diens leiderschap. Ook zei Poetin er vertrouwen in te hebben dat Mojtaba Khamenei het werk van wijlen zijn vader Ali Khamenei "met eer" zal voortzetten.

1 uur geleden
Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

1 uur geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

2 uur geleden
Burgemeester Luik: explosie bij synagoge 'daad van antisemitisme'

LUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.

2 uur geleden
EU wil defensiepartnerschappen met Australië, IJsland en Ghana

BRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden