Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO-team met Koopmans sprak met arts die coronavirus eerst meldde

WHO-team met Koopmans sprak met arts die coronavirus eerst meldde

WUHAN (ANP/RTR) - Het team van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat in China onderzoek doet naar de oorsprong van het coronavirus heeft gesproken met de arts die als eerste aan de bel trok over het coronavirus. De man werkt in het provinciale ziekenhuis van Hubei, in Wuhan. De Nederlandse viroloog Marion Koopmans zit in het WHO-team.

De arts zag eind 2019 dat longfoto's van mensen die dachten dat ze een longontsteking hadden, erg afweken van hoe een longontsteking eruit ziet. Het ziekenhuis in Wuhan was het eerste dat op grote schaal coronapatiënten behandelde.

Het WHO-team sprak vrijdag ook al met Chinese wetenschappers, die onderzoek doen naar het longvirus. De komende dagen bezoeken de WHO-specialisten nog meer ziekenhuizen, wetenschappers, maar ook markten, waar de uitbraak mogelijk begonnen is.

De oorsprong van het coronavirus is een politiek thema geworden. De Verenigde Staten hebben China ervan beschuldigd het virus ontwikkeld te hebben in een lab. China heeft die aantijgingen andersom ook gemaakt.

Meer uit Buitenland

Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

26 minuten geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

7 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

14 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

14 uur geleden