
WHO slaat terug na kritiek: we waarschuwden op tijd
GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft vrijdag gereageerd op kritiek uit onder meer de Verenigde Staten dat de organisatie te laat waarschuwde voor het coronavirus.
"Op 30 januari riepen we een internationale gezondheidsnoodtoestand uit", aldus de voorzitter Tedros Adhanom Ghebreyesus van de WHO. "Op dat moment waren er 82 geregistreerde besmettingen buiten China en nog geen doden. Alle landen hadden dus genoeg tijd om zich voor te bereiden op het coronavirus."
De WHO verklaarde op 11 maart dat het coronavirus een pandemie is. Die situatie is nog ongewijzigd, zei Tedros vrijdag.
Tedros zei dat de WHO ook nog steeds samenwerkt met de VS, hoewel het land besloot niets meer bij te dragen aan de WHO. "We werken nauw samen en staan constant in contact met elkaar."
Meer uit Buitenland
CAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.
50 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
8 uur geleden