WHO roept op tot aanpak cyberpesten
KOPENHAGEN (ANP) - De Europese afdeling van de wereldgezondheidsorganisatie WHO ziet cyberpesten van en door scholieren/jongeren toenemen, met volgens haar "mogelijk diepgaande gevolgen voor jonge levens". Eén op de zes ondervindt het fenomeen, van de jongens 15 procent en van de meisjes 16 procent. Dat is een stijging sinds 2018, toen het om respectievelijk 12 en 13 procent ging.
Joanna Inchley, internationaal coördinator van de studie naar het welzijn van scholieren/jongeren (HBSC), vindt het tijd voor "strategieën om het mentale en emotionele welzijn van onze jongeren te beschermen. Het is van cruciaal belang dat overheden, scholen en gezinnen samenwerken bij het aanpakken van onlinerisico's, zodat adolescenten een veilige en ondersteunende omgeving hebben om in te gedijen."
"Dit rapport is een wake-up call voor ons allemaal om pesten en geweld aan te pakken, waar en wanneer het ook gebeurt", vindt ook de Europees directeur van de WHO, Hans Kluge. "Van zelfbeschadiging tot zelfmoord: we hebben gezien hoe cyberpesten in al zijn vormen de levens van jonge mensen kan verwoesten. Dit is zowel een gezondheids- als een mensenrechtenkwestie", alarmeert hij.
Het vierjaarlijkse rapport is gebaseerd op gegevens van meer dan 279.000 jongeren in 44 landen en regio's waaronder Nederland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
24 minuten geledenSHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
2 uur geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.
5 uur geleden