Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO roept op tot aanpak cyberpesten

WHO roept op tot aanpak cyberpesten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese afdeling van de wereldgezondheidsorganisatie WHO ziet cyberpesten van en door scholieren/jongeren toenemen, met volgens haar "mogelijk diepgaande gevolgen voor jonge levens". Eén op de zes ondervindt het fenomeen, van de jongens 15 procent en van de meisjes 16 procent. Dat is een stijging sinds 2018, toen het om respectievelijk 12 en 13 procent ging.

Joanna Inchley, internationaal coördinator van de studie naar het welzijn van scholieren/jongeren (HBSC), vindt het tijd voor "strategieën om het mentale en emotionele welzijn van onze jongeren te beschermen. Het is van cruciaal belang dat overheden, scholen en gezinnen samenwerken bij het aanpakken van onlinerisico's, zodat adolescenten een veilige en ondersteunende omgeving hebben om in te gedijen."

"Dit rapport is een wake-up call voor ons allemaal om pesten en geweld aan te pakken, waar en wanneer het ook gebeurt", vindt ook de Europees directeur van de WHO, Hans Kluge. "Van zelfbeschadiging tot zelfmoord: we hebben gezien hoe cyberpesten in al zijn vormen de levens van jonge mensen kan verwoesten. Dit is zowel een gezondheids- als een mensenrechtenkwestie", alarmeert hij.

Het vierjaarlijkse rapport is gebaseerd op gegevens van meer dan 279.000 jongeren in 44 landen en regio's waaronder Nederland.

Meer uit Buitenland

Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

41 minuten geleden
EU-hof: Hongarije overtreedt EU-regels met wet over lhbti-content

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.

42 minuten geleden
Topambtenaar: kantoor premier zette druk op screening Mandelson

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.

45 minuten geleden
Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

1 uur geleden
Trump: bestand met Iran duurt tot woensdagavond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.

2 uur geleden
Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

3 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

3 uur geleden