Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO roept op tot aanpak cyberpesten

WHO roept op tot aanpak cyberpesten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese afdeling van de wereldgezondheidsorganisatie WHO ziet cyberpesten van en door scholieren/jongeren toenemen, met volgens haar "mogelijk diepgaande gevolgen voor jonge levens". Eén op de zes ondervindt het fenomeen, van de jongens 15 procent en van de meisjes 16 procent. Dat is een stijging sinds 2018, toen het om respectievelijk 12 en 13 procent ging.

Joanna Inchley, internationaal coördinator van de studie naar het welzijn van scholieren/jongeren (HBSC), vindt het tijd voor "strategieën om het mentale en emotionele welzijn van onze jongeren te beschermen. Het is van cruciaal belang dat overheden, scholen en gezinnen samenwerken bij het aanpakken van onlinerisico's, zodat adolescenten een veilige en ondersteunende omgeving hebben om in te gedijen."

"Dit rapport is een wake-up call voor ons allemaal om pesten en geweld aan te pakken, waar en wanneer het ook gebeurt", vindt ook de Europees directeur van de WHO, Hans Kluge. "Van zelfbeschadiging tot zelfmoord: we hebben gezien hoe cyberpesten in al zijn vormen de levens van jonge mensen kan verwoesten. Dit is zowel een gezondheids- als een mensenrechtenkwestie", alarmeert hij.

Het vierjaarlijkse rapport is gebaseerd op gegevens van meer dan 279.000 jongeren in 44 landen en regio's waaronder Nederland.

Meer uit Buitenland

Franse premier belooft 'enorme' politie-inzet bij demonstraties

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk brengt komende zaterdag een "enorme" politiemacht op de been om de orde te bewaken tijdens de demonstraties van die dag, aldus premier Sébastien Lecornu. Ook worden er militairen ingezet om de politie te ondersteunen en te ontlasten.

13 minuten geleden
Meta maakt fouten bij moderatie verkiezingen, aldus toezichtsraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.

1 uur geleden
Ingewijden: Iran vertraagt onderhandelingen met VS bewust

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.

1 uur geleden
Indonesische betogingen tegen branden en slechte luchtkwaliteit

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk bevestigt militaire steun aan Saudi-Arabië

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."

2 uur geleden
Tientallen arrestaties bij woonprotest in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.

3 uur geleden
Bronnen: Britse luchtmacht gaat luchtruim Saudi-Arabië beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.

3 uur geleden