WHO roept op tot aanpak cyberpesten
KOPENHAGEN (ANP) - De Europese afdeling van de wereldgezondheidsorganisatie WHO ziet cyberpesten van en door scholieren/jongeren toenemen, met volgens haar "mogelijk diepgaande gevolgen voor jonge levens". Eén op de zes ondervindt het fenomeen, van de jongens 15 procent en van de meisjes 16 procent. Dat is een stijging sinds 2018, toen het om respectievelijk 12 en 13 procent ging.
Joanna Inchley, internationaal coördinator van de studie naar het welzijn van scholieren/jongeren (HBSC), vindt het tijd voor "strategieën om het mentale en emotionele welzijn van onze jongeren te beschermen. Het is van cruciaal belang dat overheden, scholen en gezinnen samenwerken bij het aanpakken van onlinerisico's, zodat adolescenten een veilige en ondersteunende omgeving hebben om in te gedijen."
"Dit rapport is een wake-up call voor ons allemaal om pesten en geweld aan te pakken, waar en wanneer het ook gebeurt", vindt ook de Europees directeur van de WHO, Hans Kluge. "Van zelfbeschadiging tot zelfmoord: we hebben gezien hoe cyberpesten in al zijn vormen de levens van jonge mensen kan verwoesten. Dit is zowel een gezondheids- als een mensenrechtenkwestie", alarmeert hij.
Het vierjaarlijkse rapport is gebaseerd op gegevens van meer dan 279.000 jongeren in 44 landen en regio's waaronder Nederland.
Meer uit Buitenland
SIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
13 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
14 uur geleden