WHO roept Israël op evacuatiebevel ziekenhuizen in te trekken
GENÈVE (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) roept Israël op het evacuatiebevel voor ziekenhuizen in het noorden van Gaza in te trekken. Woordvoerder Tarik Jašarević zei maandag tegen de Britse omroep BBC dat het "bijna onmogelijk" is om patiënten te evacueren.
"Er zijn daar patiënten die niet zomaar kunnen worden verplaatst, velen liggen aan beademingsapparatuur, er zijn pasgeborenen in couveuses, mensen in instabiele toestand" vertelde Jašarević. "We roepen Israël op om dit bevel te heroverwegen."
Israël heeft mensen in het noorden van Gaza meermaals opgeroepen naar het zuiden te trekken. Ook heeft het hulporganisaties gevraagd ziekenhuizen te ontruimen.
Gaza is vrijwel afgesloten van de buitenwereld. Er is onder meer een tekort aan medische hulpmiddelen. Sinds zaterdag zijn er een aantal hulpkonvooien vanuit Egypte Gaza ingereden, waaronder vrachtwagens met chirurgische materialen en medicijnen. "Maar dat is lang niet genoeg", aldus Jašarević.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
4 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
3 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.
3 uur geleden