WHO roept Hamas op alle gijzelaars te helpen en vrij te laten
GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft Hamas opgeroepen om aan te tonen dat alle mensen die gegijzeld zijn nog leven, en om ze onmiddellijk om gezondheidsredenen vrij te laten. Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) moet toegang tot de gegijzelden krijgen voor medische zorg.
De WHO maakt zich volgens directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus "ernstige zorgen" over de gezondheid van de mensen die vastgehouden worden. "Veel van de gijzelaars, onder wie kinderen, vrouwen en ouderen, hadden bestaande gezondheidsklachten waar ze dringende en voortdurende zorg en behandeling voor nodig hebben. Het geestelijke trauma waar de ontvoerden en de families mee te maken krijgen, is dringend en psychosociale ondersteuning is heel belangrijk."
Tedros heeft woensdag gesproken met Missing Families Forum. Dat is een Israëlische organisatie die de ontvoerden vertegenwoordigt. Tedros heeft "uit eerste hand de tragedies, het trauma en het lijden waar ze mee te maken krijgen" gehoord. "Alle burgers die onder dit conflict te lijden hebben moeten beschermd worden."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
30 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.
1 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
11 uur geleden