WHO na kritiek Trump: geldkraan nu niet dichtdraaien
GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat het onverstandig is om tijdens een pandemie de geldkraan dicht te draaien. De organisatie reageert daarmee op kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde de Amerikaanse bijdrage aan de WHO stop te zetten.
Als Trump zijn dreigement doorzet, zou dat een klap zijn voor de WHO. De VS zijn de belangrijkste geldschieter van de organisatie. "We zitten nog steeds in de acute fase van de pandemie. Dit is niet het moment om het mes te zetten in de financiering", zei de directeur Europa van de WHO.
Trump haalde deze week hard uit naar de gezondheidsorganisatie. Die is volgens hem erg op de hand van China. "Gelukkig heb ik hun advies genegeerd om de grenzen met China in een vroeg stadium open te houden", schreef hij op Twitter. "Waarom gaven ze ons zo'n slechte aanbeveling?"
Een belangrijke WHO-functionaris verdedigde het advies om de grenzen niet te sluiten. Hij zei dat China veel deed om de uitbraak in te dammen. Hij benadrukte ook dat het aan het begin van de uitbraak, die begon in Wuhan, cruciaal was om goed samen te werken met de Chinezen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
9 uur geleden