Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO na kritiek Trump: geldkraan nu niet dichtdraaien

WHO na kritiek Trump: geldkraan nu niet dichtdraaien

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat het onverstandig is om tijdens een pandemie de geldkraan dicht te draaien. De organisatie reageert daarmee op kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde de Amerikaanse bijdrage aan de WHO stop te zetten.

Als Trump zijn dreigement doorzet, zou dat een klap zijn voor de WHO. De VS zijn de belangrijkste geldschieter van de organisatie. "We zitten nog steeds in de acute fase van de pandemie. Dit is niet het moment om het mes te zetten in de financiering", zei de directeur Europa van de WHO.

Trump haalde deze week hard uit naar de gezondheidsorganisatie. Die is volgens hem erg op de hand van China. "Gelukkig heb ik hun advies genegeerd om de grenzen met China in een vroeg stadium open te houden", schreef hij op Twitter. "Waarom gaven ze ons zo'n slechte aanbeveling?"

Een belangrijke WHO-functionaris verdedigde het advies om de grenzen niet te sluiten. Hij zei dat China veel deed om de uitbraak in te dammen. Hij benadrukte ook dat het aan het begin van de uitbraak, die begon in Wuhan, cruciaal was om goed samen te werken met de Chinezen.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

8 minuten geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

18 minuten geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

1 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

1 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

2 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

2 uur geleden