WHO meldt uitbraak marburgvirus met minstens 8 doden in Tanzania
DODOMA (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt een uitbraak van wat vermoedelijk het dodelijke marburgvirus is in het Oost-Afrikaanse Tanzania. Er zijn minstens negen gevallen en acht doden gemeld. Het risico op verspreiding van de uitbraak wordt als "hoog" omschreven vanwege "verschillende zorgwekkende factoren", waaronder bewijs van geografische verspreiding.
Het zeldzame marburgvirus geldt als bijna net zo dodelijk als ebola, waaraan het verwant is. Een vaccin bestaat niet. Een besmetting veroorzaakt hoge koorts, hevig braken en felle bloedingen.
Het virus dankt zijn naam aan de Duitse stad Marburg, waar het in 1967 werd vastgesteld toen laboratoriummedewerkers ziek waren geworden na contact met besmette apen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
21 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
5 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
8 uur geleden