Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: meer zorgmedewerkers verlaten armere landen

WHO: meer zorgmedewerkers verlaten armere landen

GENÈVE (ANP/RTR) - Armere landen raken meer en meer zorgmedewerkers kwijt aan rijkere landen, die hun personeelstekorten in de gezondheidssector willen verkleinen. Daar lijden de zorgsystemen van die kwetsbare landen dan weer onder. Dat constateert de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Dat medewerkers uit Afrika en Azië voor een baan in welvarender landen in het Midden-Oosten en Europa kiezen, is een trend die al langer gaande was. Maar sinds de coronapandemie neemt die in hevigheid toe, ziet de WHO. Overigens wordt er tussen Afrikaanse landen onderling ook al meer concurrentie om mensen gezien.

Tijdens de pandemie stierven volgens de WHO wereldwijd ongeveer 115.000 gezondheidswerkers door corona, maar meer stopten met hun beroep wegens een burn-out en andere gevolgen van te veel druk. Als uiting van die druk op zorgmedewerkers zijn sinds het begin van de pandemie in meer dan honderd landen protesten en stakingen georganiseerd, ook in Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, aldus WHO-topman Jim Campbell.

Bescherming

"We moeten de beroepsbevolking beschermen als we ervoor willen zorgen dat de bevolking toegang heeft tot zorg", zei hij. Arme landen hebben waarborgen nodig waardoor ze "door kunnen gaan met de wederopbouw en het herstel van de pandemie zonder extra verlies van werknemers door migratie". De WHO is niet tegen migratie van werknemers "mits die op de juiste manier wordt geregeld".

Ook in Nederland klaagt de zorg al jaren over werkdruk en zijn er initiatieven om medewerkers uit andere landen te halen.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

3 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

3 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

4 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

4 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

5 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

6 uur geleden