
WHO: maatregelen tegen virus niet te snel versoepelen
GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) roept landen op maatregelen tegen het coronavirus niet te snel te versoepelen. Dan zou het virus weer om zich heen kunnen grijpen.
"Het is vergelijkbaar met een situatie waarin je zelf ziek bent en te snel weer uit bed komt", zei een woordvoerder van de WHO. "Dan riskeer je een terugval en complicaties."
Veel landen kwamen de afgelopen weken met strenge maatregelen om verspreiding te voorkomen van het besmettelijke virus. Inmiddels worden die beperkingen op sommige plaatsen ook weer stapsgewijs afgebouwd.
De WHO komt niet met algemene richtlijnen over wanneer overheden de teugels kunnen laten vieren. Het blijft een taak van de landen zelf om een inschatting te maken van de risico's.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.
16 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De identiteit van de vrouw en de baby die deze maand dood zijn gevonden in een park in Rome is achterhaald. Het gaat om een in Rusland geboren vrouw van 28 jaar. De baby is nog geen jaar geleden geregistreerd bij de Amerikaanse ambassade op Malta.
26 minuten geledenBAGDAD (ANP/DPA) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft met deskundigen overlegd over het gevaar dat de Israëlische aanvallen op Iran voor een nucleaire ramp zorgen. Het was een beraad van "de crisisstaf voor radiologische en nucleaire noodsituaties" met als thema: hoe goed is Irak hierop voorbereid?
40 minuten geledenDUBAI/CALGARY (ANP/RTR) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft volgens anonieme diplomatieke bronnen meerdere keren getelefoneerd met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tijdens de Israëlische aanvallen op Iran. Araqchi zou hebben gezegd dat Iran "flexibel" kan zijn als het gaat om het nucleaire programma van het land indien de VS Israël ertoe brengen de aanvallen te stoppen. Iran zou terugkeren naar de onderhandelingstafel wanneer de Israëlische aanvallen zijn gestopt.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In Gaza zijn donderdag tientallen Palestijnen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, zeggen de Gazaanse autoriteiten. Meer dan twintig doden vielen volgens de burgerbescherming bij voedseldistributiepunten in het zuiden en in het midden van Gaza en ruim vijftig mensen werden gedood door verschillende luchtaanvallen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Vrijwel heel Iran heeft al een etmaal geen internet, meldt de onafhankelijke internetwaakhond Netblocks. Het gaat volgens Netblocks om de ernstigste verstoring van het internet sinds 2019, toen de verbinding voor veel Iraniërs uitviel tijdens hevige protesten tegen de Iraanse regering.
1 uur geledenBONN (ANP) - Een belangrijk deel van de mensen wereldwijd vindt dat olie- en gasbedrijven forse belastingen moeten betalen voor de klimaatschade die hun uitstoot veroorzaakt. Dat komt naar voren uit een internationale enquête, uitgevoerd in dertien landen waaronder Duitsland, de Verenigde Staten, India, Brazilië en het Verenigd Koninkrijk. In totaal gaat het om 81 procent van de ondervraagden.
2 uur geleden