WHO: kijk heel zorgvuldig naar plannen met skiseizoen
GENÈVE (ANP/RTR) - Regeringen van landen waar wordt geskied moeten heel goed nadenken of ze de pistes willen openstellen. Wereldgezondheidsorganisatie WHO geeft echter geen concrete aanbevelingen.
Skiërs die samendrommen vormen een risico op verdere verspreiding van het coronavirus. Sommige landen hebben al aangegeven de pistes vanwege de pandemie dicht te houden.
"We zouden alle landen willen vragen te kijken naar het skiseizoen en andere redenen voor mensen om massaal bij elkaar te komen, en de bijkomende risico’s heel, heel zorgvuldig te bekijken", zei WHO-topexpert Mike Ryan.
Skiën onder voorwaarden
De Zwitserse en Oostenrijkse regeringen willen de skigebieden onder strenge coronavoorwaarden openen. Italië heeft laten weten de pistes gesloten te willen houden. In Frankrijk zouden de skioorden in de kerstvakantie open mogen, maar zonder skiliften. Er kan dan mogelijk worden gelanglauft.
De Duitse regering zou het liefst zien dat de skipistes in de Alpenlanden dicht blijven. Bondskanselier Angela Merkel wil kijken of Europese coördinatie mogelijk is, maar denkt dat dat moeilijk gaat worden.
Begin maart bleek dat het ook bij Nederlanders geliefde Oostenrijkse wintersportoord Ischgl een coronabrandhaard was. In oktober concludeerde een onafhankelijke commissie van deskundigen dat overheden fout op fout hebben gestapeld. De autoriteiten in de Tiroolse plaats waren overbelast en sloten de skigebieden te laat. Bovendien liet de Oostenrijkse regering de toeristen veel te snel wegsturen, waardoor het coronavirus zich over andere landen kon verspreiden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
7 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
31 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen een crimineel netwerk dat zich bezighield met drugssmokkel en witwassen op grote schaal in Europa, Azië en Australië zijn dinsdag vijftien personen aangehouden. Dat meldt de Europese politieorganisatie Europol vrijdag. Tijdens de operatie met de naam Candy werd dinsdag 1200 kilo drugs in beslag genomen in Duitsland en meer dan vier miljoen euro aan goederen. Ook werden twintig huiszoekingen gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft alsnog verslagen vrijgegeven van politieverhoren met een vrouw die zegt dat ze als meisje is verkracht door president Donald Trump. Eerder hield justitie die buiten de gepubliceerde 'Epstein-documenten', waarop het verwijt van een doofpotoperatie klonk.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.
2 uur geleden