WHO: in twee maanden tijd 160.000 Europese doden meer dan normaal
WUHAN (ANP/RTR) - In 24 Europese landen zijn tussen begin maart en eind mei ongeveer 159.000 meer mensen meer gestorven dan normaal in dat tijdsbestek. Een "significant deel" van dat aantal is aan het nieuwe coronavirus te linken, aldus de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) donderdag.
"Wat wij heel duidelijk hebben gezien is dat de piek in het aantal doden te maken heeft met het overdragen van Covid-19", zei Katie Smallwood van de WHO. Zij benadrukte dat landen die de coronamaatregelen momenteel versoepelen, in de eerste plaats het coronavirus moeten kunnen "traceren en testen" om een tweede golf op afstand te houden.
De WHO stelt bijvoorbeeld dat het openen van bars, bedrijven en discotheken nieuwe risico's met zich mee kan brengen. Om dat aan te kunnen, moet het zorgsysteem van een land "een zeer sterk vermogen" hebben.
In Europa raakten vooralsnog meer dan 2 miljoen mensen besmet het coronavirus. Zeker 175.000 stierven aan de gevolgen.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
6 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
19 uur geleden