WHO: helft Europa raakt in 2 maanden mogelijk besmet met omikron
KOPENHAGEN (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verwacht dat zeker de helft van de Europese bevolking de komende zes tot acht weken besmet kan raken met de omikronvariant van het coronavirus. Dat is volgens directeur Hans Kluge van WHO Europa mogelijk als het huidige tempo waarmee omikron zich verspreidt aan blijft houden.
In de eerste week van het nieuwe jaar werden in de Europese regio meer dan 7 miljoen nieuwe coronabesmettingen vastgesteld, een ruime verdubbeling over een periode van twee weken. Omikron wordt snel de dominante variant in het westen van Europa en verspreidt zich richting het oosten, aldus Kluge tijdens een persconferentie.
Omikron is besmettelijker dan andere varianten zoals delta, die eind vorig jaar nog verantwoordelijk was voor besmettingsgolven in Europa. Door de vele infecties ziet de WHO een stijging van het aantal ziekenhuisopnames van coronapatiënten. Het aantal sterfgevallen is momenteel stabiel. Kluge maakt zich zorgen over de gevolgen voor de zorg en de impact op landen waar de vaccinatiegraad lager is.
De Europese regio van de WHO omvat 53 landen en gebieden, inclusief een aantal in Centraal-Azië. In vijftig van deze landen zijn besmettingen met de omikronvariant vastgesteld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
4 uur geleden