WHO heeft nog steeds geen contact met personeel in Gaza
GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is er niet meer in geslaagd om contact te leggen met haar personeel in Gaza sinds vrijdagavond de meeste telefoon- en internetdiensten uitvielen in het gebied. Dat meldt WHO-directeur Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Ghebreyesus maakt zich ook zorgen over de gewonden die nu vallen, omdat ambulances hen als gevolg van de black-out niet kunnen vinden en bereiken. "Het is op dit moment niet mogelijk om patiënten te evacueren, of om veilige plekken te vinden om te schuilen", meldt hij via X.
Ook het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP) laat zaterdagochtend weten nog geen contact te hebben met het personeel in de Gazastrook. "We maken ons grote zorgen over hun veiligheid en die van alle burgers in Gaza", schrijft de organisatie op X.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
1 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
7 uur geleden