Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO heeft geen contact meer met belegerde Al Shifa-ziekenhuis

WHO heeft geen contact meer met belegerde Al Shifa-ziekenhuis

NEW YORK (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft geen contact meer met het belegerde Al Shifa-ziekenhuis in Gaza-Stad. Op X schrijft de organisatie er vanuit te gaan dat de medewerkers van het ziekenhuis met wie zij contact onderhield gevlucht zijn. WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus noemt het nieuws "zeer zorgwekkend en beangstigend".

Het Al Shifa is het grootste ziekenhuis in de Gazastrook. Sinds zaterdag zit het zonder elektriciteit omdat de brandstof voor de generatoren op is. De hulpverlening ligt hierdoor feitelijk stil. Volgens ziekenhuisdirecteur Mohammad Abu Salmiya zijn daardoor al twee baby's gestorven. Zo'n veertig andere baby's lopen gevaar te overlijden. Het ziekenhuis herbergt niet alleen patiënten, maar is ook een toevluchtsoord voor duizenden inwoners van Gaza die op de vlucht zijn voor het oorlogsgeweld.

Het Israëlische leger heeft het ziekenhuis omsingeld, volgens onbevestigde berichten met tanks, en in de omgeving wordt zwaar gevochten. Israël zegt dat strijders van Hamas zich schuilhouden in tunnels onder het Al Shifa en andere ziekenhuizen in Gaza-Stad. De ziekenhuizen zijn daarom een doelwit van het leger.

Andere ziekenhuizen

Volgens de VN-organisatie voor de coördinatie van humanitaire hulp (OCHA) zijn zaterdag meerdere ziekenhuizen in Gaza getroffen door Israëlische beschietingen. Het Al Shifa is ook niet het enige ziekenhuis dat geen stroom meer heeft. Het Indonesische Ziekenhuis zou eveneens door zijn brandstof heen zijn en in het Al Quds-ziekenhuis vielen de generatoren uit en konden die niet gerepareerd worden door beschietingen, meldt de organisatie.

De WHO wil dat er een gevechtspauze komt, zodat patiënten en personeel kunnen worden geëvacueerd uit het Al Shifa-ziekenhuis. De ziekenhuisdirectie en het Israëlische leger lieten eerder weten dat zondag in elk geval de baby's en andere patiënten die in levensgevaar zijn geëvacueerd zullen worden. Een woordvoerder van het Israëlische leger zei zondag tegen CNN dat Israël helpt om het ziekenhuis te ontruimen "omdat we niet willen dat Hamas in de toekomst doorgaat deze mensen als menselijk schild te gebruiken".

Dodental medici

Sinds de gevechten een maand geleden begonnen zijn volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza 192 artsen en verplegers gedood. Zeker zestien van hen kwamen om terwijl ze aan het werk waren, meldt de WHO.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

2 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

2 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden