Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

"Ik heb regelmatig contact met kapitein Jan, en ik prijs hem en zijn bemanning voor hun toewijding aan hun passagiers en elkaar", zei Tedros op een persconferentie. "Hij heeft me laten weten dat er nog steeds geen personen met symptomen aan boord zijn."

De WHO-topman zegt dat tot dusver tien hantavirusgevallen zijn gemeld. In acht gevallen gebeurde dat na laboratoriumonderzoek, in twee gevallen gaat het om vermoedelijke besmettingen. Drie patiënten overleden. Tedros sloot niet uit dat de komende tijd meer besmettingen aan het licht komen, omdat het virus een lange incubatietijd heeft. Het kan weken duren voordat mensen ziekteverschijnselen gaan vertonen. De wereldbevolking loopt volgens de topman weinig gevaar.

Eindbestemming

Het cruiseschip wordt op maandag verwacht in Nederland. Passagiers gingen eerder al van boord op de Canarische Eilanden. "Meer dan 120 mensen worden nu verzorgd in hun thuislanden of zijn in gastlanden in quarantaine gegaan voor ze naar hun eindbestemming gaan", aldus Tedros.

Als het virus daardoor ook in andere landen wordt vastgesteld, moet dat volgens het WHO-hoofd niet worden gezien als teken dat de uitbraak groeit. Het laat volgens Tedros zien dat de controlemaatregelen werken en dat laboratoriumtesten worden uitgevoerd.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

3 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

4 dagen geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

4 dagen geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

5 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

1 week geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

1 week geleden