WHO geeft Moderna-vaccin goedkeuring
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie heeft vrijdag haar goedkeuring gegeven voor het gebruik van het Moderna-vaccin tegen Covid-19 als dat nodig is. Het is de vijfde entstof die op de lijst van de WHO is gezet om wereldwijd versneld ingezet te kunnen worden door landen. De WHO heeft zich ten doel gesteld zo snel mogelijk medicijnen, vaccins en diagnostiek beschikbaar te maken in noodsituaties.
Moderna was al toegelaten op ander meer de Amerikaanse en Europese markt. Het bedrijf heeft deze week toegezegd de productiecapaciteit te zullen opvoeren om in 2022 drie miljard doses te kunnen leveren. De adviseurs van de WHO hadden eerder dit jaar Moderna-vaccin al aanbevolen voor gebruik door alle leeftijdsgroepen vanaf 18 jaar.
Meer uit Buitenland
KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
21 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
2 uur geleden