Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: Europa moet meer geld in gezondheidszorg steken

WHO: Europa moet meer geld in gezondheidszorg steken

KOPENHAGEN (ANP) - Europese landen steken niet genoeg geld in de gezondheidszorg en zijn daardoor niet goed voorbereid op een volgende pandemie, zegt de Duitser Hans Kluge. Hij is hoofd van de Europese afdeling van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.

"Het is verbazingwekkend. We hebben zeven miljoen mensen verloren. En minister na minister vertelt me dat ze hard moeten vechten om de uitgaven aan gezondheid op hetzelfde niveau te houden. We willen de oorverdovende stilte na de pandemie doorbreken", zegt Kluge in een interview met persbureau AFP.

Volgens Kluge moet Europa meer geld uitgeven om het tekort aan zorgmedewerkers te bestrijden. Dat gebrek aan menskracht noemt hij "een catastrofe". Daarnaast is er een tekort aan geneesmiddelen, zoals paracetamol en antibiotica. "Mijn definitie van veerkracht is dat we na een crisis sterker terugkomen. En dat hebben we niet gedaan. Als er morgen een pandemie is, kan ik niet zeggen dat we er beter voorstaan met gelijke toegang tot vaccins en medische voorzieningen."

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in West-Canadese provincie om natuurbranden

VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Duizenden mensen zijn geëvacueerd.

2 uur geleden
Zelensky: Poetin plant nieuwe mobilisatie voor druk op Europa

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.

2 uur geleden
Vier doden bij helikoptercrash Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.

3 uur geleden
Turkije roept Kyiv en Moskou op aanvallen op Zwarte Zee te staken

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.

4 uur geleden
Sofia ontbiedt ambassadeur Oekraïne om drone met explosieven

SOFIA/KYIV (ANP/AFP) - Bulgarije heeft de Oekraïense ambassadeur ontboden naar aanleiding van de inslag van een drone met explosieven in het noordoosten van het land. Het was volgens de Bulgaarse strijdkrachten een drone van een type dat het leger van Oekraïne gebruikt.

5 uur geleden
Bloomberg: Kyiv ontziet Kazachse olietankers bij Russische havens

NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.

6 uur geleden
Iraanse president ziet nu beste omstandigheden voor deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".

7 uur geleden