WHO: Europa kwetsbaar ondanks daling coronagevallen
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het aantal coronagevallen daalt in Europa, maar toch blijft het continent kwetsbaar. Dit zei de chef van de afdeling Europa van de wereldgezondheidsorganisatie WHO, Hans Kluge, donderdag. Hij waarschuwde voor "een vals gevoel van veiligheid omdat er nog maar weinig mensen zijn ingeënt". Dat maakt een grote meerderheid van de Europese landen kwetsbaar, vindt hij. In de Europese Unie bijvoorbeeld is nog geen 3 procent ingeënt.
Volgens Kluge moet de verspreiding van het virus verder omlaag, want anders zou het effect van de vaccinaties kunnen wegvallen. Het aantal vaccinaties staat in de grote regio op 41 miljoen en het aantal geconstateerde besmettingen sinds de uitbraak van de pandemie een jaar geleden staat op 36 miljoen. En er komen met de vele testen nog steeds wekelijks een miljoen nieuwe besmettingen bij.
De afdeling Europa van de WHO gaat over 53 landen, inclusief enkele Centraal-Aziatische. In 38 landen is de nieuwe Britse variant van het virus vastgesteld en in 19 landen ook de Zuid-Afrikaanse versie.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
16 minuten geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
9 uur geleden