WHO: eerste 1,2 miljoen poliovaccins in Gaza aangekomen
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De eerste 1,2 miljoen poliovaccins zijn in Gaza aangekomen, zegt Rik Peeperkorn van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Er zijn nog eens 400.000 doses onderweg. De vaccins zijn nodig voor een grote vaccinatiecampagne die zondag moet beginnen.
Het plan is om 640.000 kinderen tot 10 jaar te vaccineren. Binnen een week tijd moeten de kinderen in twee ronden druppels toegediend krijgen. Daarvoor zou Israël volgens de WHO akkoord gegaan zijn met tijdelijke humanitaire gevechtspauzes.
Donderdag zei Peeperkorn dat Israël had ingestemd met losse driedaagse gevechtspauzes in het noorden en het zuiden van Gaza. Zo nodig zou Israël bereid zijn om de pauzes met een dag te verlengen. Premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat van een "staakt-het-vuren geen sprake" is, maar dat er hooguit een aantal veilige plaatsen wordt aangemerkt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
3 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
3 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
6 uur geledenCALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.
8 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.
9 uur geledenLAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.
9 uur geleden