WHO: doorgaan Spelen is zaak voor IOC en Japan
TOKIO (ANP) - Wereldgezondheidsorganisatie WHO heeft zich vrijdag niet uitgesproken over de vraag of er reden is de Olympische Spelen van Tokio af te gelasten of te verplaatsen vanwege het coronavirus. Volgens topfunctionaris Mike Ryan is een besluit daarover een zaak voor het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en het gastland Japan.
Eerder op de dag meldde John Coates, hoofd van IOC's coördinatiecommissie, vanuit Tokio dat hij vanuit de gezondheidsorganisatie op informele basis had vernomen dat er "geen reden is een noodplan te maken om de Spelen niet door te laten gaan of te verplaatsen".
De Olympische Spelen beginnen op 24 juli. In Japan zijn de gezondheidstests geïntensiveerd nadat er voor het eerst een met het virus besmet persoon is overleden en nieuwe gevallen, onder meer een dokter en een politie-agent, zijn gemeld.
Geen advies gegeven
Volgens Ryan is er vanuit de WHO geen advies gegeven, wel kan de organisatie worden geraadpleegd voor de beoordeling van de risico's. "We zijn graag bereid met onze expertise iedereen bij te staan. Maar het is niet aan ons te beslissen over het al dan niet doorgaan van welk evenement dan ook."
De uitbraak van het virus in de Chinese stad Wuhan heeft al tot tal van afgelastingen geleid van sportevenementen in China en enkele andere landen in het verre oosten. Daaronder waren olympische kwalificatietoernooien voor boksers en badmintonners die in China zouden worden gehouden.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
31 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
13 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
13 uur geleden