WHO: doorgaan Spelen is zaak voor IOC en Japan
TOKIO (ANP) - Wereldgezondheidsorganisatie WHO heeft zich vrijdag niet uitgesproken over de vraag of er reden is de Olympische Spelen van Tokio af te gelasten of te verplaatsen vanwege het coronavirus. Volgens topfunctionaris Mike Ryan is een besluit daarover een zaak voor het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en het gastland Japan.
Eerder op de dag meldde John Coates, hoofd van IOC's coördinatiecommissie, vanuit Tokio dat hij vanuit de gezondheidsorganisatie op informele basis had vernomen dat er "geen reden is een noodplan te maken om de Spelen niet door te laten gaan of te verplaatsen".
De Olympische Spelen beginnen op 24 juli. In Japan zijn de gezondheidstests geïntensiveerd nadat er voor het eerst een met het virus besmet persoon is overleden en nieuwe gevallen, onder meer een dokter en een politie-agent, zijn gemeld.
Geen advies gegeven
Volgens Ryan is er vanuit de WHO geen advies gegeven, wel kan de organisatie worden geraadpleegd voor de beoordeling van de risico's. "We zijn graag bereid met onze expertise iedereen bij te staan. Maar het is niet aan ons te beslissen over het al dan niet doorgaan van welk evenement dan ook."
De uitbraak van het virus in de Chinese stad Wuhan heeft al tot tal van afgelastingen geleid van sportevenementen in China en enkele andere landen in het verre oosten. Daaronder waren olympische kwalificatietoernooien voor boksers en badmintonners die in China zouden worden gehouden.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
22 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden