WHO: dodental aardbevingen Turkije en Syrië meer dan 35.000
DAMASCUS/GENÈVE (ANP/DPA) - Het totaal aantal dodelijke slachtoffers van de recente aardbevingen in Turkije en Syrië ligt volgens informatie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op ruim 35.000. Eerder zondag werd op basis van cijfers van Turkse en Syrische autoriteiten nog aangenomen dat tot nog toe ruim 33.000 mensen zijn omgekomen.
Het dodental van de WHO ligt zoveel hoger omdat volgens de WHO in Syrië beduidend meer mensen zijn omgekomen dan eerder was vastgesteld. Zo zijn in de door rebellen gecontroleerde gebieden in het noordwesten minstens 4500 mensen om het leven gekomen, en ongeveer 1400 in door de regering gecontroleerde regio's.
Volgens de jongste Turkse cijfers gaat het om zeker 29.605 doden in Turkije.
Meer uit Buitenland
RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
1 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
4 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
6 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
7 uur geleden