Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO denkt niet dat apenpokkenvirus is gemuteerd

WHO denkt niet dat apenpokkenvirus is gemuteerd

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft geen reden om aan te nemen dat het apenpokkenvirus zich heeft gemuteerd. Rosamund Lewis van de pokkenafdeling van de WHO, zei maandag tijdens een informatiebijeenkomst in Genève dat mutaties bij dit virus sowieso weinig voorkomen. Volgens de WHO is de situatie beheersbaar.

Wetenschappers doen wel onderzoek naar het verloop van de virusuitbraak. Ze willen aan de hand van verschillende besmettingen begrijpen waarom de apenpokken zich nu relatief snel verspreiden.

Maria van Kerkhove, hoofd opkomende ziektes en zoönoses van de WHO, zei ook in Genève dat de uitbraak te stoppen is. De epidemiologe denkt dat het apenpokkenvirus terug te brengen is naar het gebied waar de ziekte oorspronkelijk voorkomt, West- en Centraal-Afrika. Daarbuiten moeten landen de besmettingen van mens op mens tegengaan.

Ook de Europees gezondheidsdienst ECDC zei maandag dat de kans klein is dat het virus zich grootschalig verspreidt onder de Europese bevolking. Wel is de verwachting dat de ziekte zich nog breder verspreidt onder bepaalde groepen, zoals mensen met meerdere sekspartners. Ondanks dat het geen seksueel overdraagbare aandoening is, is de kans op verspreiding bij nauw contact groter. In Nederland zijn tot nu toe zes gevallen van apenpokken bekend.

Meer uit Buitenland

Protesten in Spanje na verwerpen steunmaatregelen voor huurders

MADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.

21 minuten geleden
Medewerkster laboratorium in regio Irkoetsk overlijdt aan pest

IRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.

40 minuten geleden
Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

1 uur geleden
102-jarige vrouw overleden door overstromingen in Spanje

MADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.

1 uur geleden
Resten Bulgaarse tsaar na ruim 1000 jaar terug naar huis

THESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.

1 uur geleden
Rebellen in Tigray uit regionale hoofdstad verdreven

MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius weer open na dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.

4 uur geleden