WHO bezorgd over zieke migranten langs grens Belarus
KOPENHAGEN (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie WHO is bezorgd over de migranten die uit Belarus de grens naar Polen, Letland en Litouwen overkomen. Velen hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen" en hebben medische en psychische zorg nodig. Ze zouden bovendien in hun eigen taal moeten worden benaderd.
De WHO stelt dit in een stuk dat is gebaseerd op onderzoek aan de grens van Litouwen en Belarus onder migranten die de afgelopen maanden via deze route de Europese Unie hebben weten te bereiken, maar in een soort bufferzone terechtgekomen zijn.
Er staat niets vermeld over coronatests of -besmettingen. Drie van de vijf migranten die de onderzoekers van de WHO spraken hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen die behandeling en medicijnen vergen". De zorgen van de WHO zijn groot want de winter kom eraan. De WHO streeft daarom naar steun aan de lokale autoriteiten en medische diensten om adequate hulp te bieden.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
19 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
4 uur geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.
6 uur geleden