Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO bezorgd over zieke migranten langs grens Belarus

WHO bezorgd over zieke migranten langs grens Belarus

KOPENHAGEN (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie WHO is bezorgd over de migranten die uit Belarus de grens naar Polen, Letland en Litouwen overkomen. Velen hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen" en hebben medische en psychische zorg nodig. Ze zouden bovendien in hun eigen taal moeten worden benaderd.

De WHO stelt dit in een stuk dat is gebaseerd op onderzoek aan de grens van Litouwen en Belarus onder migranten die de afgelopen maanden via deze route de Europese Unie hebben weten te bereiken, maar in een soort bufferzone terechtgekomen zijn.

Er staat niets vermeld over coronatests of -besmettingen. Drie van de vijf migranten die de onderzoekers van de WHO spraken hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen die behandeling en medicijnen vergen". De zorgen van de WHO zijn groot want de winter kom eraan. De WHO streeft daarom naar steun aan de lokale autoriteiten en medische diensten om adequate hulp te bieden.

Meer uit Buitenland

Libanees parlement schuift verkiezingen twee jaar vooruit

BEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.

18 minuten geleden
EU roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

22 minuten geleden
Weer Iraanse raket neergehaald die Turkije binnenvloog

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.

48 minuten geleden
Noorse politie zoekt verdachte om explosie ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.

1 uur geleden
Poetin spreekt 'rotsvast' vertrouwen in nieuwe Iraanse leider uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran. In een bericht aan de nieuwe Iraanse machthebber betuigde het kantoor van president Vladimir Poetin maandag zijn "rotsvaste steun" aan diens leiderschap. Ook zei Poetin er vertrouwen in te hebben dat Mojtaba Khamenei het werk van wijlen zijn vader Ali Khamenei "met eer" zal voortzetten.

2 uur geleden
Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

2 uur geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

2 uur geleden