WHO bezorgd over zieke migranten langs grens Belarus
KOPENHAGEN (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie WHO is bezorgd over de migranten die uit Belarus de grens naar Polen, Letland en Litouwen overkomen. Velen hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen" en hebben medische en psychische zorg nodig. Ze zouden bovendien in hun eigen taal moeten worden benaderd.
De WHO stelt dit in een stuk dat is gebaseerd op onderzoek aan de grens van Litouwen en Belarus onder migranten die de afgelopen maanden via deze route de Europese Unie hebben weten te bereiken, maar in een soort bufferzone terechtgekomen zijn.
Er staat niets vermeld over coronatests of -besmettingen. Drie van de vijf migranten die de onderzoekers van de WHO spraken hebben "aanhoudende gezondheidsproblemen die behandeling en medicijnen vergen". De zorgen van de WHO zijn groot want de winter kom eraan. De WHO streeft daarom naar steun aan de lokale autoriteiten en medische diensten om adequate hulp te bieden.
Meer uit Buitenland
HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
14 uur geleden