WHO bezorgd om evacuatiebevel ziekenhuis in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt erg bezorgd te zijn over het evacuatiebevel dat het al-Quds-ziekenhuis in de Gazastrook ontving.
De hulporganisatie Palestijnse Rode Halve Maan kreeg eerder op de ochtend bericht uit Israël dat het ziekenhuis in het noorden van Gaza onmiddellijk moest worden ontruimd. Op 50 meter van het ziekenhuis zouden op dat moment al invallen hebben plaatsgevonden.
Ghebreyesus stelt dat het onhaalbaar is om het ziekenhuis te evacueren. "Het is onmogelijk om patiënten zomaar te verplaatsen zonder hun leven in gevaar te brengen", schrijft hij op X.
Veel onduidelijkheid
Volgens het Palestijnse nieuwsagentschap WAFA bevinden zich meer dan vierhonderd patiënten en gewonden in het ziekenhuis, maar ook zo'n 12.000 gevluchte burgers die in het ziekenhuis onderdak hebben gevonden.
Het persagentschap zegt ook dat al 15 van de 35 ziekenhuizen in Gaza hun werkzaamheden hebben moeten stilleggen als gevolg van de bombardementen.
In de tussentijd is er nog veel onduidelijkheid over wat er precies is gebeurd bij het Al Ahli-ziekenhuis, waar meer dan een week geleden een explosie plaatsvond. Volgens bronnen in Gaza zijn daar bijna vijfhonderd mensen omgekomen. Westerse inlichtingen wijzen op minder dodelijke slachtoffers. Ook over de oorzaak van de ramp is nog geen eensgezindheid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
13 uur geleden