Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO bezorgd om evacuatiebevel ziekenhuis in Gaza

WHO bezorgd om evacuatiebevel ziekenhuis in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt erg bezorgd te zijn over het evacuatiebevel dat het al-Quds-ziekenhuis in de Gazastrook ontving.

De hulporganisatie Palestijnse Rode Halve Maan kreeg eerder op de ochtend bericht uit Israël dat het ziekenhuis in het noorden van Gaza onmiddellijk moest worden ontruimd. Op 50 meter van het ziekenhuis zouden op dat moment al invallen hebben plaatsgevonden.

Ghebreyesus stelt dat het onhaalbaar is om het ziekenhuis te evacueren. "Het is onmogelijk om patiënten zomaar te verplaatsen zonder hun leven in gevaar te brengen", schrijft hij op X.

Veel onduidelijkheid

Volgens het Palestijnse nieuwsagentschap WAFA bevinden zich meer dan vierhonderd patiënten en gewonden in het ziekenhuis, maar ook zo'n 12.000 gevluchte burgers die in het ziekenhuis onderdak hebben gevonden.

Het persagentschap zegt ook dat al 15 van de 35 ziekenhuizen in Gaza hun werkzaamheden hebben moeten stilleggen als gevolg van de bombardementen.

In de tussentijd is er nog veel onduidelijkheid over wat er precies is gebeurd bij het Al Ahli-ziekenhuis, waar meer dan een week geleden een explosie plaatsvond. Volgens bronnen in Gaza zijn daar bijna vijfhonderd mensen omgekomen. Westerse inlichtingen wijzen op minder dodelijke slachtoffers. Ook over de oorzaak van de ramp is nog geen eensgezindheid.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

4 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

11 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

12 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

13 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

14 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

15 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

18 uur geleden