WHO bezorgd om evacuatiebevel ziekenhuis in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt erg bezorgd te zijn over het evacuatiebevel dat het al-Quds-ziekenhuis in de Gazastrook ontving.
De hulporganisatie Palestijnse Rode Halve Maan kreeg eerder op de ochtend bericht uit Israël dat het ziekenhuis in het noorden van Gaza onmiddellijk moest worden ontruimd. Op 50 meter van het ziekenhuis zouden op dat moment al invallen hebben plaatsgevonden.
Ghebreyesus stelt dat het onhaalbaar is om het ziekenhuis te evacueren. "Het is onmogelijk om patiënten zomaar te verplaatsen zonder hun leven in gevaar te brengen", schrijft hij op X.
Veel onduidelijkheid
Volgens het Palestijnse nieuwsagentschap WAFA bevinden zich meer dan vierhonderd patiënten en gewonden in het ziekenhuis, maar ook zo'n 12.000 gevluchte burgers die in het ziekenhuis onderdak hebben gevonden.
Het persagentschap zegt ook dat al 15 van de 35 ziekenhuizen in Gaza hun werkzaamheden hebben moeten stilleggen als gevolg van de bombardementen.
In de tussentijd is er nog veel onduidelijkheid over wat er precies is gebeurd bij het Al Ahli-ziekenhuis, waar meer dan een week geleden een explosie plaatsvond. Volgens bronnen in Gaza zijn daar bijna vijfhonderd mensen omgekomen. Westerse inlichtingen wijzen op minder dodelijke slachtoffers. Ook over de oorzaak van de ramp is nog geen eensgezindheid.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
16 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden