WHO bezorgd om evacuatiebevel ziekenhuis in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zegt erg bezorgd te zijn over het evacuatiebevel dat het al-Quds-ziekenhuis in de Gazastrook ontving.
De hulporganisatie Palestijnse Rode Halve Maan kreeg eerder op de ochtend bericht uit Israël dat het ziekenhuis in het noorden van Gaza onmiddellijk moest worden ontruimd. Op 50 meter van het ziekenhuis zouden op dat moment al invallen hebben plaatsgevonden.
Ghebreyesus stelt dat het onhaalbaar is om het ziekenhuis te evacueren. "Het is onmogelijk om patiënten zomaar te verplaatsen zonder hun leven in gevaar te brengen", schrijft hij op X.
Veel onduidelijkheid
Volgens het Palestijnse nieuwsagentschap WAFA bevinden zich meer dan vierhonderd patiënten en gewonden in het ziekenhuis, maar ook zo'n 12.000 gevluchte burgers die in het ziekenhuis onderdak hebben gevonden.
Het persagentschap zegt ook dat al 15 van de 35 ziekenhuizen in Gaza hun werkzaamheden hebben moeten stilleggen als gevolg van de bombardementen.
In de tussentijd is er nog veel onduidelijkheid over wat er precies is gebeurd bij het Al Ahli-ziekenhuis, waar meer dan een week geleden een explosie plaatsvond. Volgens bronnen in Gaza zijn daar bijna vijfhonderd mensen omgekomen. Westerse inlichtingen wijzen op minder dodelijke slachtoffers. Ook over de oorzaak van de ramp is nog geen eensgezindheid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
5 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
8 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
8 uur geleden