WHO-baas snapt maatregelen van landen tegen China
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/BELGA/AFP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) begrijpt dat landen maatregelen nemen tegen reizigers uit China. Volgens Tedros Adhanom Ghebreyesus zijn de stappen "begrijpelijk", omdat China weinig informatie vrijgeeft over de snelle toename van het aantal coronabesmettingen in het land.
"Bij gebrek aan uitgebreide informatie uit China is het begrijpelijk dat landen over de hele wereld handelen op manieren waarvan zij denken dat die hun bevolking kunnen beschermen", schrijft WHO-baas Tedros op Twitter. Woensdag liet het VN-agentschap al weten zich grote zorgen te maken over de piek aan coronabesmettingen in China.
Onder meer de Verenigde Staten, India, Japan en Italië hebben hun inreisbeperkingen aangescherpt voor reizigers vanuit het vasteland van China. Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk meldden donderdag het nog niet nodig te vinden om strengere grenscontroles of een strenger testbeleid in te voeren.
Wetenschappelijk oogpunt
"Er zijn nog geen plannen om het coronatestbeleid terug te brengen of andere maatregelen in te voeren voor reizigers die in het Verenigd Koninkrijk arriveren", zei een woordvoerder van de Britse regering. Duitsland liet woensdag al weten geen redenen voor nieuwe coronamaatregelen te zien.
In Frankrijk wordt de situatie per dag bekeken. "Vanuit een wetenschappelijk oogpunt is er nog geen reden om grenscontroles terug te brengen, maar dat kan iedere dag veranderen", zei Brigitte Autran, het hoofd van de Franse gezondheidsrisicobeoordelingscommissie COVARS. "Voor nu is de situatie onder controle".
Omikronvarianten
Volgens Autran zijn er geen zorgwekkende signalen dat er in China nieuwe varianten van het coronavirus zijn. "De varianten die in China rondgaan zijn allemaal omikronvarianten die al langer rondgaan in Frankrijk en waarvoor we immuniteit hebben opgebouwd".
Gezondheidsautoriteiten van de 27 EU-landen kwamen donderdag bijeen om een gezamenlijke aanpak te bespreken naar aanleiding van het toegenomen aantal besmettingen in China. Het overleg leidde nog niet tot concrete maatregelen. "We moeten samen handelen en zetten onze discussies verder", zei de adviesgroep van de Europese Commissie die bestaat uit de ministeries van Volksgezondheid van de lidstaten na afloop.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
17 minuten geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
28 minuten geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
2 uur geleden