WHO-baas snapt maatregelen van landen tegen China
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/BELGA/AFP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) begrijpt dat landen maatregelen nemen tegen reizigers uit China. Volgens Tedros Adhanom Ghebreyesus zijn de stappen "begrijpelijk", omdat China weinig informatie vrijgeeft over de snelle toename van het aantal coronabesmettingen in het land.
"Bij gebrek aan uitgebreide informatie uit China is het begrijpelijk dat landen over de hele wereld handelen op manieren waarvan zij denken dat die hun bevolking kunnen beschermen", schrijft WHO-baas Tedros op Twitter. Woensdag liet het VN-agentschap al weten zich grote zorgen te maken over de piek aan coronabesmettingen in China.
Onder meer de Verenigde Staten, India, Japan en Italië hebben hun inreisbeperkingen aangescherpt voor reizigers vanuit het vasteland van China. Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk meldden donderdag het nog niet nodig te vinden om strengere grenscontroles of een strenger testbeleid in te voeren.
Wetenschappelijk oogpunt
"Er zijn nog geen plannen om het coronatestbeleid terug te brengen of andere maatregelen in te voeren voor reizigers die in het Verenigd Koninkrijk arriveren", zei een woordvoerder van de Britse regering. Duitsland liet woensdag al weten geen redenen voor nieuwe coronamaatregelen te zien.
In Frankrijk wordt de situatie per dag bekeken. "Vanuit een wetenschappelijk oogpunt is er nog geen reden om grenscontroles terug te brengen, maar dat kan iedere dag veranderen", zei Brigitte Autran, het hoofd van de Franse gezondheidsrisicobeoordelingscommissie COVARS. "Voor nu is de situatie onder controle".
Omikronvarianten
Volgens Autran zijn er geen zorgwekkende signalen dat er in China nieuwe varianten van het coronavirus zijn. "De varianten die in China rondgaan zijn allemaal omikronvarianten die al langer rondgaan in Frankrijk en waarvoor we immuniteit hebben opgebouwd".
Gezondheidsautoriteiten van de 27 EU-landen kwamen donderdag bijeen om een gezamenlijke aanpak te bespreken naar aanleiding van het toegenomen aantal besmettingen in China. Het overleg leidde nog niet tot concrete maatregelen. "We moeten samen handelen en zetten onze discussies verder", zei de adviesgroep van de Europese Commissie die bestaat uit de ministeries van Volksgezondheid van de lidstaten na afloop.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
7 uur geleden