WHO-baas snapt maatregelen van landen tegen China
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/BELGA/AFP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) begrijpt dat landen maatregelen nemen tegen reizigers uit China. Volgens Tedros Adhanom Ghebreyesus zijn de stappen "begrijpelijk", omdat China weinig informatie vrijgeeft over de snelle toename van het aantal coronabesmettingen in het land.
"Bij gebrek aan uitgebreide informatie uit China is het begrijpelijk dat landen over de hele wereld handelen op manieren waarvan zij denken dat die hun bevolking kunnen beschermen", schrijft WHO-baas Tedros op Twitter. Woensdag liet het VN-agentschap al weten zich grote zorgen te maken over de piek aan coronabesmettingen in China.
Onder meer de Verenigde Staten, India, Japan en Italië hebben hun inreisbeperkingen aangescherpt voor reizigers vanuit het vasteland van China. Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk meldden donderdag het nog niet nodig te vinden om strengere grenscontroles of een strenger testbeleid in te voeren.
Wetenschappelijk oogpunt
"Er zijn nog geen plannen om het coronatestbeleid terug te brengen of andere maatregelen in te voeren voor reizigers die in het Verenigd Koninkrijk arriveren", zei een woordvoerder van de Britse regering. Duitsland liet woensdag al weten geen redenen voor nieuwe coronamaatregelen te zien.
In Frankrijk wordt de situatie per dag bekeken. "Vanuit een wetenschappelijk oogpunt is er nog geen reden om grenscontroles terug te brengen, maar dat kan iedere dag veranderen", zei Brigitte Autran, het hoofd van de Franse gezondheidsrisicobeoordelingscommissie COVARS. "Voor nu is de situatie onder controle".
Omikronvarianten
Volgens Autran zijn er geen zorgwekkende signalen dat er in China nieuwe varianten van het coronavirus zijn. "De varianten die in China rondgaan zijn allemaal omikronvarianten die al langer rondgaan in Frankrijk en waarvoor we immuniteit hebben opgebouwd".
Gezondheidsautoriteiten van de 27 EU-landen kwamen donderdag bijeen om een gezamenlijke aanpak te bespreken naar aanleiding van het toegenomen aantal besmettingen in China. Het overleg leidde nog niet tot concrete maatregelen. "We moeten samen handelen en zetten onze discussies verder", zei de adviesgroep van de Europese Commissie die bestaat uit de ministeries van Volksgezondheid van de lidstaten na afloop.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. Twee vrouwen zijn bij de schietpartij gewond geraakt.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden