Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO-baas officieel genomineerd voor tweede termijn

WHO-baas officieel genomineerd voor tweede termijn

GENÈVE (ANP/AFP) - De herbenoeming van de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO lijkt een stap dichterbij. Bij een besloten bijeenkomst hebben de leiders van de WHO ingestemd met de nominatie van Tedros Adhanom Ghebreyesus. De zittende baas is de enige kandidaat. In mei stemmen alle 194 lidstaten over zijn benoeming.

Tedros staat sinds 2017 aan het roer bij de WHO. De voormalige Ethiopische minister van Volksgezondheid en later van Buitenlandse Zaken heeft veel lof gehad voor zijn leiderschap tijdens de coronapandemie. Zo viel het goed in Afrika dat Tedros steeds heeft gepleit voor een eerlijke verdeling van coronavaccins.

Ethiopië is het niet eens met de nominatie. De topman heeft zich meerdere keren kritisch uitgelaten over de situatie in de regio Tigray, waar hij vandaan komt. Rebellen uit deze regio voeren een burgeroorlog tegen de Ethiopische regering. Door die oorlog zijn miljoenen mensen afhankelijk van humanitaire hulp.

Beschuldiging

Tedros beschuldigde de regering eerder deze maand nog van het tegenhouden van die hulp. Ethiopië wil dat de topman onder meer wordt onderzocht in verband met wangedrag. Een gezant uit het land probeerde Tedros maandag nog te bekritiseren in een toespraak bij de WHO, maar hij werd afgekapt.

Het leiderschap van de topman leidde naast de situatie met zijn thuisland vaker tot ophef. Hij moest zich afgelopen september nog verontschuldigen voor het wangedrag van WHO-personeel in Congo. Hulpverleners hebben zich daar tussen 2018 en 2020 tijdens de bestrijding van het ebolavirus schuldig gemaakt aan seksueel misbruik.

Meer uit Buitenland

Senaat stemt naar verwachting later vannacht over uitweg shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat stemt naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag (Nederlandse tijd) over een wetsvoorstel dat een einde zou kunnen maken aan de shutdown van de Amerikaanse overheid, schrijft The Washington Post. Een dag eerder kreeg dat wetsvoorstel in een procedurele stemming al voldoende stemmen (60-40), maar het moest nog worden herzien voor definitieve stemming.

1 uur geleden
Trump noemt mogelijke uitweg uit shutdown 'heel goed'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich positief uitgesproken over de eerste stap die in de Amerikaanse Senaat is genomen om uit de politieke impasse te komen. Daar werd zondag in een eerste procedurele stemming voor een wetsvoorstel gestemd dat voorziet in de financiering van overheidsdiensten tot in ieder geval eind januari.

4 uur geleden
Prins William laat zijn kinderen zonder smartphone opgroeien

LONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine kiezen er bewust voor om hun drie kinderen nog geen mobiele telefoon te geven. Dat vertelde de troonopvolger in een interview in Brazilië, meldt de BBC. "Ik denk dat kinderen online te veel toegang hebben tot dingen die ze niet hoeven te zien", zei William.

4 uur geleden
Leger Israël wil tactieken Gaza presenteren aan buitenland

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger houdt volgende week zijn eerste internationale conferentie waar lessen uit de strijd in de Gazastrook worden gepresenteerd. Vertegenwoordigers van ongeveer twintig krijgsmachten van over de hele wereld, onder wie vertegenwoordigers van Arabische landen, nemen deel aan de bijeenkomst, meldt een militair correspondent van de Israëlische omroep Kan.

5 uur geleden
President Syrië bespreekt relatie met VS bij bezoek Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor het eerst is een Syrische president ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het was Ahmed al-Sharaa, voormalig leider van een radicaal-islamitische rebellenbeweging met banden met al-Qaeda.

5 uur geleden
Rusland blokkeert simkaarten preventief om dronedreiging

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.

6 uur geleden
Eigenaar van ontplofte auto New Delhi gearresteerd

NEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.

7 uur geleden