WHO adviseert 60-plussers niet te reizen
GENÈVE (ANP/AFP) - Mensen boven de 60 zouden hun reisplannen maar even in de ijskast moeten zetten om niet te worden blootgesteld aan de risico’s die de Omikron-variant met zich meebrengt, stelt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Die herhaalt wel dat algemene reisverboden niet zinvol zijn om de verspreiding van het al dan niet gemuteerde virus tegen te houden.
De WHO heeft Omikron als zorgelijk en risicovol aangemerkt. Na de ontdekking in Zuid-Afrika vorige week is de variant over de hele wereld opgedoken. Inmiddels hebben 56 landen reismaatregelen genomen in een poging Omikron-import te vertragen.
In navolging van virologen en andere wetenschappers stelt de WHO dat de variant zeker tot meer besmettingen in Europa en elders gaat leiden. Mensen met aandoeningen waardoor ze grote risico’s lopen bij een coronabesmetting zoals hartkwalen, kanker en diabetes en ook 60-plussers doen er daarom goed aan voorlopig niet te reizen, aldus de Wereldgezondheidsorganisatie in afwachting van meer duidelijkheid over de gevolgen en het gevaar van de nieuwe variant.
De WHO raadt overheden aan goed te kijken naar het screenen, testen en isoleren van vliegtuigpassagiers. Wees bij het nemen van maatregelen "kalm, gecoördineerd en coherent", is het advies.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft bij een grote actie 3800 kilo illegaal vuurwerk van de zwaarste categorie in beslag genomen bij Arnhem, Heijnen en Ulft. Daarbij zijn zeven personen aangehouden.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) zegt verantwoordelijk te zijn voor het gooien van rode verf op de route van de glazen koets voor Prinsjesdag. De circa zes mensen die dat deden, riepen op het moment van hun daad ook "Extinction Rebellion".
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren en kinderen geven voor het derde jaar op rij een onvoldoende aan de landelijke politiek in een onderzoek naar de mate waarin zij zich gehoord voelen. Dat meldt UNICEF, dat het onderzoek liet uitvoeren. Het rapportcijfer was dit jaar een 4,8. UNICEF noemt dat een "duidelijke waarschuwing".
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Activisten hebben dinsdag rode verf gegooid op het Lange Voorhout in Den Haag, ter hoogte van de Kloosterkerk en de kruising met de Kneuterdijk. Dat ziet een ANP-verslaggever. Later op de dag rijdt koning Willem-Alexander met de glazen koets over die straat richting de Koninklijke Schouwburg, waar hij de troonrede uitspreekt.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De dienstregeling van de NS wordt "deels gefaseerd opgestart" in delen van het door een grote storing getroffen gebied in Noord- en Oost-Nederland, meldt een woordvoerder. Op verschillende locaties langs het spoor zijn dinsdagochtend buizen en ander materiaal aangetroffen. Spoorbeheerder ProRail spreekt van sabotage.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst ondersteunt de politie bij het onderzoek naar de sabotage op het spoor. De AIVD richt zich op de vraag "uit welke hoek dit komt", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - De trein die dinsdagochtend materiaal heeft geraakt dat op het spoor was gelegd, reed bij het Overijsselse Steenwijk. Spoorbeheerder ProRail bevestigt een bericht van de NOS daarover. Het ging om een NS-trein. Volgens een woordvoerder van het spoorbedrijf is er geen gevaar geweest voor de inzittenden.
1 uur geleden