WHO acht kans op volle stadions voorlopig klein
GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verwacht niet dat op korte termijn sportstadions weer zullen volstromen met tienduizenden fans. Dat zegt Michael Ryan, directeur bij de organisatie. "In landen waar het coronavirus nog niet onder controle is, brengt dat veel risico's met zich mee."
Ryan praat daarbij niet alleen over eventuele risico's op besmetting in de buitenlucht. "Laten we vooral niet vergeten dat duizenden mensen dan ook in het openbaar vervoer stappen, dat ze gezamenlijk in supportersclub of bars wat gaan drinken. Dat zijn nu juist plekken waar we vaak uitbraken zien en wat we zo veel mogelijk proberen in te dammen."
"We hebben op dit moment veel problemen in bars en nachtclubs", vervolgde de Ierse arts. "Die zouden zich nu in enkele uren tijd kunnen voordoen met heel veel sportfans die massaal op dergelijke plaatsen samenkomen. Dan kan het heel snel misgaan."
Ryan zei geen voorspelling te kunnen doen over het tijdstip waarop massabijeenkomsten wel weer mogelijk zijn.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
3 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
5 uur geleden