Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: 40.000 coronadoden gemeld in week, helft uit China

WHO: 40.000 coronadoden gemeld in week, helft uit China

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - Bij de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zijn vorige week 40.000 doden als gevolg van covid-19 gemeld, waarvan de helft uit China. In de laatste acht weken zijn wereldwijd in totaal meer dan 170.000 sterfgevallen gerapporteerd, maar het werkelijke aantal ligt veel hoger, zegt WHO-directeur Tedros Adhanom Ghebreyesus. Hij benadrukte dat vaccins, medicijnen en coronatests vele levens redden.

China wordt door het loslaten van het strenge coronabeleid overspoeld door een golf van besmettingen, maar deelt daar naar het oordeel van de WHO te weinig informatie over. Het land meldde vorige week dat de piek van coronapatiënten in koortsklinieken en eerstehulpafdelingen in ziekenhuizen achter de rug is.

Experts van de WHO zijn vrijdag bijeengekomen om te bespreken of de coronaviruspandemie nog steeds aangeduid moet worden als een wereldwijde noodsituatie. De WHO heeft de uitbraak van covid-19 bijna drie jaar geleden de status gegeven van 'public health emergency of international concern', het hoogste alarmniveau. Het besluit wordt naar verwachting op zijn vroegst maandag bekendgemaakt.

Wereldwijd zijn de afgelopen jaren ruim 6,8 miljoen mensen overleden als gevolg van het coronavirus, blijkt uit cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit.

Meer uit Buitenland

Politico: ICE richt zich ondanks beschermde status op Hongkongers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.

43 minuten geleden
NYT: zeker 12 doden na Houthi-aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

2 uur geleden
Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse protesten in Europa

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.

3 uur geleden
Pentagon: 21 Amerikanen omgekomen bij operaties tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.

4 uur geleden
Trump: tijd dat Oekraïne nieuwe president krijgt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".

5 uur geleden
Twee doden na orkaan Isaias in VS

HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.

5 uur geleden