Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: 40.000 coronadoden gemeld in week, helft uit China

WHO: 40.000 coronadoden gemeld in week, helft uit China

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - Bij de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zijn vorige week 40.000 doden als gevolg van covid-19 gemeld, waarvan de helft uit China. In de laatste acht weken zijn wereldwijd in totaal meer dan 170.000 sterfgevallen gerapporteerd, maar het werkelijke aantal ligt veel hoger, zegt WHO-directeur Tedros Adhanom Ghebreyesus. Hij benadrukte dat vaccins, medicijnen en coronatests vele levens redden.

China wordt door het loslaten van het strenge coronabeleid overspoeld door een golf van besmettingen, maar deelt daar naar het oordeel van de WHO te weinig informatie over. Het land meldde vorige week dat de piek van coronapatiënten in koortsklinieken en eerstehulpafdelingen in ziekenhuizen achter de rug is.

Experts van de WHO zijn vrijdag bijeengekomen om te bespreken of de coronaviruspandemie nog steeds aangeduid moet worden als een wereldwijde noodsituatie. De WHO heeft de uitbraak van covid-19 bijna drie jaar geleden de status gegeven van 'public health emergency of international concern', het hoogste alarmniveau. Het besluit wordt naar verwachting op zijn vroegst maandag bekendgemaakt.

Wereldwijd zijn de afgelopen jaren ruim 6,8 miljoen mensen overleden als gevolg van het coronavirus, blijkt uit cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit.

Meer uit Buitenland

Medewerker kermisattractie Oktoberfest omgekomen bij ongeluk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.

1 uur geleden
Britse premier Burnham zet tankvliegtuig in op verzoek Saudiërs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Andy Burnham heeft ingestemd met een verzoek van Saudi-Arabië om een tankvliegtuig van de Britse luchtmacht in te zetten in het Midden-Oosten. Een zogenaamde Voyager, een Airbus A330-200 die gebruikt kan worden om straaljagers in de lucht van brandstof te voorzien, gaat naar het gebied. Volgens Burnham moet dit helpen stabiliteit te brengen in de bredere regio.

1 uur geleden
Iraanse buitenlandminister aangekomen in New York voor VN

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.

5 uur geleden
Zelensky ontmoet CIA-baas Ratcliffe in Ierland

SHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.

6 uur geleden
Provincie Canada klaagt OpenAI aan om rol dodelijke schietpartij

VANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.

6 uur geleden
Lokale lijsttrekker CDU stapt op na zware nederlaag verkiezingen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.

7 uur geleden
Enige nog levende aanslagpleger Parijs blijft in isoleercel

LILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.

7 uur geleden