Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: 16 miljard dollar nodig voor corona-aanpak in arme landen

WHO: 16 miljard dollar nodig voor corona-aanpak in arme landen

GENÈVE (ANP/DPA) - Er is nog eens 16 miljard dollar (14 miljard euro) nodig om arme landen te helpen bij de bestrijding van de coronapandemie, heeft Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag bekendgemaakt. Zo groot is het gat in de begroting om deze landen te voorzien van voldoende vaccins, tests en medicijnen, aldus de WHO.

Met het extra geld kunnen 600 miljoen vaccins, 700 miljoen tests en geneesmiddelen voor 120 miljoen patiënten worden aangeschaft. De Verenigde Naties moeten hiervoor een programma opzetten.

"De wetenschap heeft ons de instrumenten gegeven om Covid-19 te bestrijden; als ze wereldwijd in solidariteit worden gedeeld, kunnen we dit jaar een einde maken aan Covid-19 als een wereldwijde noodsituatie op het gebied van de gezondheid", zei WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Volgens berekeningen van de VN zou 92 procent van de totale benodigde bijdrage moeten worden opgehoest door de EU en de G20.

Beheersbaar bedrag

Gordon Brown, de WHO-ambassadeur voor wereldwijde gezondheidsfinanciering, zei dat 16 miljard dollar een beheersbaar bedrag was gezien de wereldwijde economische impact van de pandemie. Brown bekritiseerde de blijvende enorme ongelijkheid in de wereldwijde distributie van vaccins en de beschikbaarheid van tests en medicijnen. Hij wees op lage vaccinatiegraad in arme landen, terwijl naar verwachting miljoenen ongebruikte doses verloren gaan in rijke landen.

De WHO heeft als doel gesteld dat 70 procent van de wereldbevolking halverwege het jaar is gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

2 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

2 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

2 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

4 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

5 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

5 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

5 uur geleden