White vervangt Alexander-Arnold in EK-selectie Engeland
LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Gareth Southgate heeft verdediger Ben White van Brighton & Hove Albion bij zijn EK-selectie gehaald, als vervanger van Trent Alexander-Arnold. De vleugelverdediger van Liverpool raakte afgelopen week geblesseerd in de gewonnen oefeninterland tegen Oostenrijk (1-0). De 23-jarige White debuteerde als invaller tegen de Oostenrijkers en mag nu mee naar het EK.
De verdediger werd onlangs uitgeroepen tot speler van het jaar bij Brighton & Hove Albion. White stond zondag tegen Roemenië (1-0) voor het eerst in de basis in de nationale ploeg. Hij speelde in Middlesbrough de hele wedstrijd. White overtuigde Southgate, die maandag besloot om hem aan te wijzen als vervanger van Alexander-Arnold in de selectie die nu weer uit 26 spelers bestaat.
Engeland start het EK zondag op Wembley tegen Kroatië, de verliezend finalist van het WK 2018.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is kort voor aanvang van het WK voetbal een plaats gezakt op de wereldranglijst. Oranje daalde op de donderdag officieel uitgebrachte ranking van de FIFA van de zevende naar de achtste plaats. Marokko heeft de ploeg van bondscoach Ronald Koeman ingehaald en bezet nu de zevende plaats.
1 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft coach Rob Edwards ontslagen. De club degradeerde afgelopen seizoen onder zijn leiding uit de Premier League.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe coach van Go Ahead Eagles. De 54-jarige trainer volgt Melvin Boel op, die na een seizoen moest vertrekken bij de club uit Deventer. Oosting tekent een contract voor twee seizoenen.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Het voetbalelftal van Haïti heeft op het laatste moment het WK-tenue aangepast. Wereldvoetbalbond FIFA had aanpassingen geëist, omdat op het shirt een oorlogsscène uit de onafhankelijkheidsoorlog te zien was, zo meldde fabrikant Saeta.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.
16 uur geleden