
Wheeler Den Boer bezorgt TeamNL nog brons op slotdag Paralympics
TOKIO (ANP) - Wheeler Nikita den Boer heeft Nederland op de slotdag van de Paralympische Spelen nog een bronzen medaille bezorgd. Den Boer deed dat op de marathon in de klasse T54. Het goud was voor de Australische Madison de Rosario in 1.38.11. De Zwitserse Manuela Schär werd tweede in 1.38.12. Den Boer finishte 4 seconden later en verbeterde daarmee ook het Nederlandse record: 1.38.16.
"Supervet", omschreef ze haar optreden in de straten van Tokio. "Wat een wedstrijd. Het begon met regen, later was het droog maar de straten bleven nat. Na 40 kilometer zat ik in de top 3. Ik dacht: wow, dit is echt gaaf. En dan ook nog een persoonlijk record."
Dankzij Den Boer kwam Nederland op de Paralympics uit op 59 medailles, waarvan 25 gouden.
Den Boer (30) werd geboren met een open rug en mist een paar wervelbogen. Op haar dertiende belandde de Haarlemse in een rolstoel. Vorig jaar won ze als eerste Nederlandse de marathon van Londen.
Meer uit Sport
LUGANO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews doet volgende maand niet mee aan de Tour de France. De 34-jarige Australiër van Jayco AlUla kampt met tekenen van een longembolie. Dat meldde zijn ploeg in een medische update.
42 minuten geledenOAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft na de eerste dag op de US Open in Oakmont de leiding genomen met een ronde van 66 slagen, 4 onder het baangemiddelde. Nummer 2 Thriston Lawrence uit Zuid-Afrika volgt op één slag.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League opnieuw van Ierland gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in het Wagener-stadion in Amstelveen met 6-2 te sterk. Woensdag won Oranje al met 2-0 van de Ieren.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Atlete Lieke Klaver is bij de Diamond League-meeting in de Noorse hoofdstad Oslo als vijfde geëindigd op de 400 meter. De Europees kampioene indoor liep een tijd van 50,64 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de Amerikaanse Isabella Whittaker, die in het Bislett Stadion in 49,58 won vlak voor de Noorse Henriette Jaeger (49,62) en de Britse Amber Anning (50,24).
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemmers Marrit Steenbergen en Koen de Groot hebben zich bij de NK zwemmen in Amersfoort met een titel op respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag geplaatst voor de WK zwemmen volgende maand in Singapore. Ook Kai van Westering veroverde met zijn Nederlandse titel op de 100 meter rugslag een WK-ticket.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is goed begonnen aan het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus won in de tweede ronde van de Fransman Adrian Mannarino, die als lucky loser tot het hoofdtoernooi was toegelaten. Het werd 7-6 (6) 6-4.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben Spanje in de Pro League kansloos gelaten. Het team van bondscoach Raoul Ehren was in het Wagener-stadion in Amstelveen met liefst 11-2 te sterk. Een dag eerder stonden beide landen ook tegenover elkaar en toen was het verschil met 3-2 een stuk kleiner.
15 uur geleden