Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wheatley per 1 april teambaas van Formule 1-renstal Sauber

Wheatley per 1 april teambaas van Formule 1-renstal Sauber

HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley is vanaf 1 april de baas bij Formule 1-renstal KICK Sauber. De komst van de Brit, die tot afgelopen winter verbonden was aan het Red Bull-team van Max Verstappen, was al voorzien. Hij volgt de Italiaan Alunni Bravi op, die acht jaar werkte voor de Zwitserse renstal die vanaf 2026 volledig wordt overgenomen door Audi.

Wheatley maakt zijn debuut als teambaas in de Grote Prijs van Japan. De 57-jarige Brit is al lang actief in de Formule 1. Begin jaren 90 van de vorige eeuw begon hij bij renstal Benetton waar hij zich opwerkte tot hoofdmonteur, een functie die hij daarna bij Renault vervulde. Vanaf 2006 maakte hij deel uit van het toen net opgerichte Red Bull Racing-team. Met Wheatley als sportief directeur won het team zes constructeurstitels en leverde het zeven keer de wereldkampioen, vier keer was dat Max Verstappen.

Wheatley kondigde al in augustus zijn vertrek aan bij Red Bull nadat hij was benaderd om het nieuwe project rond de toetreding van Audi in de Formule 1 te leiden. Lang was onduidelijk wanneer hij bij Sauber zou gaan toewerken naar de overname door Audi.

Sauber begint komend weekend in de GP van Australië met de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto als nieuw rijdersduo.

Meer uit Sport

Volleybalsters als groepswinnaar naar achtste finales van WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).

1 uur geleden
Brit Turner blijft Philipsen voor in vierde etappe Vuelta

VOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.

1 uur geleden
Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

5 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

9 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

10 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

18 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

21 uur geleden