
Wheatley per 1 april teambaas van Formule 1-renstal Sauber
HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley is vanaf 1 april de baas bij Formule 1-renstal KICK Sauber. De komst van de Brit, die tot afgelopen winter verbonden was aan het Red Bull-team van Max Verstappen, was al voorzien. Hij volgt de Italiaan Alunni Bravi op, die acht jaar werkte voor de Zwitserse renstal die vanaf 2026 volledig wordt overgenomen door Audi.
Wheatley maakt zijn debuut als teambaas in de Grote Prijs van Japan. De 57-jarige Brit is al lang actief in de Formule 1. Begin jaren 90 van de vorige eeuw begon hij bij renstal Benetton waar hij zich opwerkte tot hoofdmonteur, een functie die hij daarna bij Renault vervulde. Vanaf 2006 maakte hij deel uit van het toen net opgerichte Red Bull Racing-team. Met Wheatley als sportief directeur won het team zes constructeurstitels en leverde het zeven keer de wereldkampioen, vier keer was dat Max Verstappen.
Wheatley kondigde al in augustus zijn vertrek aan bij Red Bull nadat hij was benaderd om het nieuwe project rond de toetreding van Audi in de Formule 1 te leiden. Lang was onduidelijk wanneer hij bij Sauber zou gaan toewerken naar de overname door Audi.
Sauber begint komend weekend in de GP van Australië met de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto als nieuw rijdersduo.
Meer uit Sport
HERENTALS (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen is succesvol geopereerd aan de breuken die hij heeft opgelopen bij een val in de derde etappe van de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck maakte het nieuws via X bekend met een foto van de Belgische sprinter vanuit het ziekenhuisbed.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
10 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
15 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
15 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
17 uur geleden