WhatsApp spant rechtszaak aan tegen India om privacywet
DELHI (ANP/BLOOMBERG) - WhatsApp, de chatdienst van Facebook, heeft een rechtszaak aangespannen bij het Hooggerechtshof van Delhi over nieuwe privacywetgeving. Die maakt volgens WhatsApp inbreuk op de rechten van zijn gebruikers. De zaak verergert de al gespannen relatie tussen Silicon Valley-bedrijven en de regering van het land met honderden miljoenen gebruikers.
De Indiase regering wil dat WhatsApp toegang verschaft tot beveiligde berichten. Volgens het Indiase beleid moeten berichten-apps de identiteit van de afzenders van onwettige berichten bekendmaken. Daardoor wordt WhatsApp gedwongen de berichten te decoderen, waardoor de privacy van gebruikers in het geding komt. Volgens de woordvoerder van WhatsApp is dit het equivalent "van vragen om een vingerafdruk te bewaren van elk verzonden bericht". En daarmee zou WhatsApp de privacy van de gebruikers ondermijnen, aldus het bedrijf.
WhatsApp heeft meer dan een half miljard gebruikers in India. De woordvoerder van het ministerie van Elektronica en Informatietechnologie van de Indiase regering was niet beschikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiële stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiële schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.
4 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.
4 uur geleden