WhatsApp helpt justitie Hongkong niet meer
MENLO PARK (ANP/RTR) - WhatsApp, een van de meest gebruikte chatapps ter wereld, weigert justitie in Hongkong nog te helpen. Verzoeken van justitie in de autonome stad om gegevens van gebruikers, worden voorlopig niet in behandeling genomen. WhatsApp, eigendom van Facebook, zegt dat het eerst wil weten wat de gevolgen van de nieuwe veiligheidswet voor mensenrechten zijn.
Hongkong hoort sinds 1997 bij China, maar de inwoners van de voormalige Britse kolonie hadden altijd veel meer vrijheden dan mensen in de rest van het land. Zo kunnen de inwoners gebruikmaken van Google, Twitter en Facebook, die op het vasteland van China geblokkeerd zijn. Zulke diensten worden ook gebruikt door demonstranten om met elkaar in contact te blijven. Zo waarschuwen ze elkaar via versleutelde chatapps waar de politie is.
China nam onlangs een wet aan die hoge straffen verbindt aan misdrijven als separatisme, terrorisme en het samenspannen met buitenlandse mogendheden. Critici denken dat de wetgeving is bedoeld om critici van de communistische machthebbers de mond te kunnen snoeren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse krijgsmacht steunt Delcy Rodríguez als interim-leider van haar land. Dat bericht persbureau AFP. Rodríguez was de vicepresident van Nicolás Maduro, die tijdens een militaire operatie gevangen is genomen door de VS.
12 minuten geledenBERN (ANP) - Tientallen gewonden van de brand in het Zwitserse Crans-Montana zijn voor behandeling overgebracht naar andere landen. Ze gingen naar gespecialiseerde klinieken in België, Duitsland, Frankrijk en Italië, bericht omroep SRF.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.
1 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
4 uur geleden