WhatsApp heeft 2 miljard gebruikers
MENLO PARK (ANP) - Twee miljard mensen over de hele wereld gebruiken inmiddels WhatsApp. Dat is ongeveer een kwart van alle mensen op aarde. De chatapp is woensdag door de grens gegaan. "We zijn nederig en vereerd dat we deze mijlpaal bereiken", schrijft WhatsApp op zijn blog. WhatsApp bereikte in februari 2016 de grens van 1 miljard gebruikers.
WhatsApp is in 2009 opgezet door Brian Acton en Jan Koum. Zij hadden een gloednieuwe iPhone gekocht en bedachten dat mensen de nieuwe wereld van apps konden gebruiken om elkaar berichten te sturen.
Voordat ze WhatsApp begonnen, hadden Acton en Koum bij Facebook gesolliciteerd, maar ze werden afgewezen voor een baan. In 2014, vijf jaar later, kregen ze genoegdoening. Facebook kocht WhatsApp voor ongeveer 19 miljard dollar. Toen waren er 'maar' 450 miljoen gebruikers.
Meer uit Buitenland
BURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft zich uitgesproken tegen een blokkade van Palestijnse woningen, inclusief een van een Amerikaanse staatsburger, door kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Hij spreekt op X van "terreur" en "Israëlische terroristen".
1 uur geledenKOERILSK (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het openbare waterdistributiesysteem op Saba is dinsdagavond (lokale tijd) buiten werking gesteld, zo heeft de overheid woensdag bekendgemaakt. Dat is nodig om de watervoorraden de gelegenheid te geven zich aan te vullen en om de voortdurende productie van drinkwater te ondersteunen.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft een economische noodtoestand afgekondigd na de dodelijke aardbeving van maandag in het westen van het land. Ook beloofde de president dat het land weer opgebouwd zal worden. "We zullen doen wat nodig is om als land en maatschappij weer terug te veren", zei hij in een verklaring.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Buitenlandse media hebben volop geschreven over de zonsverduistering die in vooral Europese landen te zien was. Op veel plekken werden liveblogs opgetuigd om verslag te doen van het bijzondere verschijnsel.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.
13 uur geleden