WhatsApp heeft 2 miljard gebruikers
MENLO PARK (ANP) - Twee miljard mensen over de hele wereld gebruiken inmiddels WhatsApp. Dat is ongeveer een kwart van alle mensen op aarde. De chatapp is woensdag door de grens gegaan. "We zijn nederig en vereerd dat we deze mijlpaal bereiken", schrijft WhatsApp op zijn blog. WhatsApp bereikte in februari 2016 de grens van 1 miljard gebruikers.
WhatsApp is in 2009 opgezet door Brian Acton en Jan Koum. Zij hadden een gloednieuwe iPhone gekocht en bedachten dat mensen de nieuwe wereld van apps konden gebruiken om elkaar berichten te sturen.
Voordat ze WhatsApp begonnen, hadden Acton en Koum bij Facebook gesolliciteerd, maar ze werden afgewezen voor een baan. In 2014, vijf jaar later, kregen ze genoegdoening. Facebook kocht WhatsApp voor ongeveer 19 miljard dollar. Toen waren er 'maar' 450 miljoen gebruikers.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
5 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
6 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
6 uur geleden