Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WhatsApp al maanden in de ban bij de VN

WhatsApp al maanden in de ban bij de VN

NEW YORK (ANP/RTR) - Functionarissen van de Verenigde Naties mijden al sinds juni vorig jaar WhatsApp voor hun (onderlinge) communicatie. In die maand kregen zij de instructie om WhatsApp niet meer te gebruiken vanwege de onveiligheid.

Twee experts van de VN verklaarden woensdag dat zij informatie hadden die wijzen op de "mogelijke betrokkenheid" van de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman bij het hacken via WhatsApp van de mobiele telefoon van Amazon-topman Jeff Bezos. De VN'ers riepen de VS op een onderzoek in te stellen.

Op de vraag aan de woordvoerder van secretaris-generaal Antonio Guterres of deze ook met de kroonprins berichten had uitgewisseld via WhatsApp, meldde deze dat dit bij de VN uit den boze is. "De senior functionarissen bij de VN hebben instructies WhatsApp niet te gebruiken, het wordt niet ondersteund als een veilig mechanisme."

Meer uit Buitenland

Rusland won in vierde oorlogsjaar meer veld, stellen onderzoekers

KYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.

20 minuten geleden
Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

1 uur geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

2 uur geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

2 uur geleden
Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

3 uur geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

4 uur geleden