WFP stopt hulp aan door Houthi's bestuurd Jemen
ROME (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) staakt voorlopig de hulp aan het door de Houthi's bestuurde noorden en westen van Jemen. Volgens het WFP is er minder geld voor beschikbaar en is er een geschil met de plaatselijke autoriteiten over de distributie van voedselhulp aan de armsten.
Het WFP is volgens betrokkenen de hulp aan Jemen al sinds vorig jaar aan het terugschroeven. De organisatie heeft 9,5 miljoen mensen van voedsel voorzien volgens eerdere afspraken, maar wilde dat terugbrengen tot 6,5 miljoen. Er zou minder geld voor beschikbaar zijn gesteld en de inflatie heeft de middelen nog schaarser gemaakt.
De Houthi's vormen een grote bevolkingsgroep die niet soennitisch is en door sjiitisch Iran wordt gesteund in de slepende burgeroorlog in het land. Ze hebben naast hun stamgebieden in het noorden ook de hoofdstad Sanaa en de westkust in handen, maar er heerst ernstige voedselschaarste door de oorlog en door het droge klimaat van het Zuid-Arabische land.
De Houthi's hebben zich fel gekeerd tegen de Israëlische aanvallen op Palestijnen in de Gazastrook en in de bezette gebieden. Ze hebben raketten op de Israëlische haven Eilat afgeschoten en bedreigen de scheepvaart in de Rode Zee. Afgelopen maand kaapten ze een groot vrachtschip van een Engels bedrijf waar naar verluidt een Israëlische zakenmagnaat belangen in heeft. Afgelopen zondag nog meldden Amerikaanse militairen in de regio dat een marineschip te hulp is geschoten toen drie vrachtschepen alarm sloegen over raket- of droneaanvallen vanaf de Jemenitische kust. De Houthi's stelden die dag dat ze een paar Israëlische schepen in de Rode Zee hadden beschoten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
48 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
14 uur geleden