
Wevers-zussen op jacht naar medailles in balkfinale EK turnen
BASEL (ANP) - Voor Sanne en Lieke Wevers komen de Europese kampioenschappen turnen zondag tot een climax met een gezamenlijk optreden in de finale op het toestel balk. Nu nog bijgestaan door hun vader en coach Vincent Wevers gaat de 29-jarige tweeling op jacht naar medailles. Voor Sanne zou dat geen primeur zijn: ze was al de Europees kampioene van 2018 in Glasgow.
Voor het eerst staan ze samen in de finale van een EK of een WK. Sanne, de olympisch kampioene op balk van Rio 2016, kwalificeerde zich met de tweede score (13,433) achter de Roemeense Larisa Iordache, die zich zaterdag afmeldde voor de finale. De titelverdedigster belandde na haar succesvolle optreden in de kwalificaties in het ziekenhuis met mogelijk een nierontsteking.
Lieke Wevers was in de kwalificaties goed voor de vierde score: 13,400.
De finale begint om 13.00 uur met Sanne Wevers als eerste, zus Lieke komt als vijfde van acht turnsters in actie.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
5 uur geleden