Wevers-zussen op jacht naar medailles in balkfinale EK turnen
BASEL (ANP) - Voor Sanne en Lieke Wevers komen de Europese kampioenschappen turnen zondag tot een climax met een gezamenlijk optreden in de finale op het toestel balk. Nu nog bijgestaan door hun vader en coach Vincent Wevers gaat de 29-jarige tweeling op jacht naar medailles. Voor Sanne zou dat geen primeur zijn: ze was al de Europees kampioene van 2018 in Glasgow.
Voor het eerst staan ze samen in de finale van een EK of een WK. Sanne, de olympisch kampioene op balk van Rio 2016, kwalificeerde zich met de tweede score (13,433) achter de Roemeense Larisa Iordache, die zich zaterdag afmeldde voor de finale. De titelverdedigster belandde na haar succesvolle optreden in de kwalificaties in het ziekenhuis met mogelijk een nierontsteking.
Lieke Wevers was in de kwalificaties goed voor de vierde score: 13,400.
De finale begint om 13.00 uur met Sanne Wevers als eerste, zus Lieke komt als vijfde van acht turnsters in actie.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
10 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
12 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
14 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
14 uur geleden