
Wevers verbaast zichzelf met niveau bij comeback
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers kijkt met een positief gevoel terug op haar rentree. De olympisch balkkampioene van 2016 turnde in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd naar 14,133 punten op balk en zette daarmee de hoogste dagscore neer. Wevers turnde in Rotterdam haar eerste wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio.
"Ik heb het wel gemist", lachte ze. "Ik had niet verwacht dat ik hier nu alweer mee zou doen. Toen ik in oktober de knop omzette en weer volop begon met trainen dacht ik dat ik driekwart jaar nodig zou hebben om weer op mijn oude niveau te komen. Toen dacht ik dat deze wedstrijd, en de EK, te vroeg zou komen."
Wevers omschreef haar rentree in Rotterdam dan ook als een 'uitdaging'. "In training ben ik echt wel weer op goed niveau. Dan wordt het ook tijd om het onder de spanning te testen en het aan te gaan om te zien waar ik sta. Het heeft dan geen zin meer om het langer uit te stellen. Je weet dat het aan het begin gewoon weer wennen is en dat moet je doorstaan. Ik ben blij dat ik dat oncomfortabele gevoel weer kon opzoeken. Het was lang geleden en ik ben heel blij hoe ik het vandaag heb neergezet. Ik ben verder dan ik dacht."
De Spelen
Toch vindt Wevers het lastig om in te schatten hoeveel kans ze op een plek in de vijfkoppige EK-selectie maakt. "Ik maak mezelf kwetsbaarder als ik alleen balk doe", erkende ze. "Natuurlijk wil ik graag naar de EK, maar het hangt af van de teamsamenstelling. Deze wedstrijd stond voor mij in het teken van het grotere doel: de WK. Daar moeten we als Nederland knettergoed zijn", doelt ze op de WK in Antwerpen, waar de olympische teamtickets worden verdeeld. "Uiteindelijk gaat het mij om bouwen richting de Spelen van volgend jaar, om wedstrijdritme. Daar moet ik weer comfortabeler in worden. Dat is de uitdaging en het leermoment van deze wedstrijd."
Op hoeveel procent van haar oude niveau ze momenteel zit, durfde ze niet te zeggen. "Ik weet ook niet of ik weer op zoek ben naar vanouds. Ik ben vooral aan het kijken naar vooruitgang. De stip staat weer op de horizon en daar werken we naartoe. Vooral op balk zit ik in training echt weer op niveau en ook brug ben ik er aan het bij pakken. Dat zit op een leuk niveau, maar is nu nog niet klaar voor wedstrijden."
Wevers ziet vooral ook op balk weer kansen. "Mijn uitdaging zit vooral in de verbindingen pakken. Vandaag liet ik daar wel wat liggen. Als ik mijn oefening weer goed neerzet kan ik nog steeds meedoen. Dat is een fijne uitgangspositie. Ik heb nog iets om voor te strijden."
Meer uit Sport
AUCH (ANP) - Cees Bol gaat donderdag niet meer van start in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 29-jarige Nederlander is ziek, meldt zijn ploeg Astana. Voor de sprinter waren er met drie ritten in de Pyreneeën al zware dagen op komst.
1 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."
16 uur geledenBASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.
17 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.
17 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).
19 uur geledenBASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.
20 uur geledenTOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.
21 uur geleden