Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wevers stabiel bij rentree tijdens eerste kwalificatie EK turnen

Wevers stabiel bij rentree tijdens eerste kwalificatie EK turnen

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers heeft bij de eerste kwalificatie voor de EK turnen een stabiele balkoefening geturnd. In haar eerste wedstrijd sinds de Olympische Spelen van Tokio leverde dat haar 14,133 punten op. Daarmee voldeed ze ook aan de gestelde EK-richtscore van 13,500 punten. De olympisch balkkampioene van 2016 kwam in Rotterdam alleen in actie op balk. Tisha Volleman was tijdens het kwalificatiemoment de beste in de meerkamp.

Na een rondgang langs de vier toestellen kwam Volleman uit op 51,733 punten. Naomi Visser, die op brug een val incasseerde, eindigde met 51,333 punten als tweede. Sanna Veerman eindigde met 49,600 punten op de derde plek. Eythora Thorsdottir kwam tijdens de kwalificatie slechts in actie op brug (13,233) en balk (13,333).

Oranjeturnsters Elze Geurts en Vera van Pol ontbraken bij de eerste kwalificatiewedstrijd. Geurts kampt met een corona-infectie en Van Pol sloeg de wedstrijd bewust over. Voor beiden tellen hun resultaten van de DTB-Pokal van vorig weekend in het Duitse Stuttgart mee als eerste kwalificatie-scores.

Europese titelstrijd

Op 1 april vindt de tweede EK-kwalificatiewedstrijd plaats waarna bondscoach Jeroen Jacobs de selectie bekendmaakt. Jacobs neemt in ieder geval drie meerkampers mee naar de Europese titelstrijd. De andere twee plekken worden ingevuld op basis van aanwijsplekken.

De EK turnen vinden van 11 tot en met 16 april plaats in het Turkse Antalya. Doelstelling van die vijf Nederlandse turnsters is het behalen van een plek bij de beste 13 landenteams om zodoende teamplaatsing voor de WK van 2023 af te dwingen.

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

14 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

15 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

19 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

2 dagen geleden