Weug boekt dominante zege in vrouwenrace bij GP Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Maya Weug heeft bij de Dutch Grand Prix op dominante wijze de tweede race van de vrouwenklasse F1 Academy gewonnen. De 21-jarige Nederlandse autocoureur reed in haar Ferrari de concurrentie op grote afstand op het circuit van Zandvoort.
Haar zege was een welkome opwarmer voor de bezoekers, die geleidelijk de tribunes bevolken op het circuit in de Noord-Hollandse duinen. Zij zijn vooral gekomen om later zondag viervoudig Formule 1-kampioen Max Verstappen in actie te zien.
De F1 Academy is gelieerd aan de Formule 1 en geeft jonge vrouwelijke coureurs de kans zich in de kijker te rijden bij Formule 1-teams. Weug onderstreepte haar vorm zaterdag al door poleposition te veroveren. Vanaf die eerste startplek was ze zondag onnavolgbaar. De Britse Alisha Palmowski (Red Bull) passeerde na zeventien ronden als tweede de finish op meer dan zeven seconden achterstand.
Tweede zege van het seizoen
De Française Doriane Pin (Mercedes) eindigde als derde op bijna tien seconden. Zij behield de leiding in het kampioenschap, maar zag Weug wel in punten dichterbij komen. De Nederlandse boekte haar tweede zege van het seizoen en heeft haar zinnen gezet op de titel. Er zijn na Zandvoort nog twee raceweekeinden in de F1 Academy.
Nina Gademan arriveerde als zesde. De coureur uit Wijster won zaterdag op haar 22e verjaardag de eerste race. Esmee Kosterman, die dankzij een wildcard mocht meedoen in Zandvoort, werd knap zevende.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
4 uur geleden